В „Оріани” — новий керівник

Ще у травні минулого року Івано-Франківський Господарський суд прийняв рішення припинити повноваження голови правління Богдана Павликівського, а виконання обов’язків керівника „Оріани” тимчасово покласти на розпорядника майном Валерія Рибачука. Рішення було прийняте за клопотанням Івано-Франківського обласного керівництва з питань банкрутства, Державного департаменту з питань банкрутства Мінекономіки України у зв’язку із „грубими порушеннями законодавства в діях керівника, які допускаються у процедуру банкрутства; невжиття керівником заходів збереження майнових активів, їх незаконне відчуження, створення умов, які унеможливлюють діяльність розпорядника майна та діяльність керівних органів боржника у процедурі банкрутства”.

Львівський Апеляційний суд, куди звернувся Богдан Павликівський, підтвердив рішення суду нижчої інстанції. А 7 вересня минулого року Фонд держмайна України за підписом Валентини Семенюк прийняв рішення про звільнення пана Павликівського з посади голови правління ВАТ „Оріани” на підставі його ж заяви.

Однак на цьому епопея із призначенням керівників не завершилася. У вересні минулого року відбулися закриті збори акціонерів ВАТ „Оріани”, на яких більшість акціонерів підтримала пропозицію представника Фонду держмайна, а саме — підтримати кандидатуру Богдана Павликівського на посаді в. о. голови правління. Таким чином, „Оріана” фактично отримала двох керівників, кожен із яких вважав себе легітимним.

Минулої середи відбулася прес-конференція Валерія Рибачука, який на сьогодні за рішенням суду є в. о. голови правління.

Валерій Рибачук журналістам повідомив наступне:

— Від травня минулого року я де-юре є керівником „Оріани”. А згідно із постановою Вищого Господарського Суду України від 16 січня цього року, всі попередні судові рішення, які приймалися щодо відсторонення Богдана Павликівського від займаної посади, вступили у законну дію. І ті підстави, на основі яких було усунуто Павликівського, доведено слідчими прокуратури міста Калуша, які порушили кримінальну справу щодо попереднього керівника. Вказаний документ направлений до Фонду держмайна, прокуратури області та комітету кредиторів.

Валерій Рибачук каже: минулого року згідно із постановою суду рішення зборів акціонерів, на яких Павликівського було обрано в. о., визнано незаконним.

— Фонду держмайна ще з травня минулого року було відомо, що суд обов’язки голови правління поклав на мене. То як він міг у вересні минулого року призначати ще одного в. о.? Це суперечить Статуту підприємства. Чи не є корупційними дії тих, хто підписував відповідні документи на призначення? — резюмує Валерій Рибачук.

Попри те, що згідно із рішенням суду Валерій Рибачук є керівником „Оріани”, приступити до виконання своїх безпосередніх обов’язків він наразі не може.

— Я прийняв 50% юридичної та бухгалтерської документації, — повідомив Валерій Рибачук. — Але приміщення до кінця не передане, бо всі дії блокує Павликівський. Я змушений був звернутися до начальника державної виконавчої служби з проханням про примусове входження. Павликівський поїхав до Києва, а звідти привіз акт прийому штампу, печатки, установчих документів головою наглядової ради Фонду держмайна. Хоча виконавча служба чітко написала: передати це все новопризначеному керівнику. Я направив документи у Генпрокуратуру, СБУ, Фонд держмайна. Фактично на сьогодні підприємство паралізоване.

Попри такий тяжкий стан справ із керівництвом підприємства, є ще й інший аспект питання „Оріани”. Так, на початку 2001 року „Оріана” припинила свою діяльність, а з вересня цього ж року розпочалася процедура розпорядження майном, яка триває і досі. Це у той час, як у стані банкрутства українське законодавство дозволяє підприємству перебувати щонайбільше рік. Останнє засідання кредиторів відбулося у грудні минулого року. Тоді Фонд держмайна просив продовжити термін розпорядження майном ще на три місяці, тобто до 1 березня.

Днями відбулася виробнича нарада під головуванням голови ОДА Миколи Палійчука, на якій і розглядалися всі проблемні моменти по „Оріані”.

— Підприємство заборгувало всім кредиторам, у тому числі — і державі більше 1 млрд. гривень, — каже Валерій Рибачук. — Ситуація на підприємстві, зокрема і на ДП „Калійний завод”, вимагає залучення інвесторів. Але, виходячи з норми закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ми повинні, перш за все, прийняти рішення про наступний етап процедури банкрутства — рішення комітету кредиторів щодо введення санаційної процедури. Санація — це фінансове оздоровлення підприємства (перепрофілювання, інвестиції, реорганізація). Я впевнений, що після оголошення санації у нас з’являться інвестори.

Введення санаційної процедури гальмує один, але домінуючий із кредиторів „Оріани” — Калуська державна податкова інспекція, яка має 60,63% голосів, та, що очевидно, Фонд держмайна України, який намагається постійно продовжити процедуру банкрутства підприємства.

— Аналізуючи ситуацію на „Оріані”, активи, матеріальні цінності, — продовжує Валерій Рибачук, — стверджую: це підприємство, яке має перспективи. Ми доводимо Фонду держмайна, що введення санаційної процедури — якраз той з етапів, коли можна приймати рішення про оздоровлення підприємства. Все майно „Оріани” попередньо оцінюється у 800 млн. гривень. Але якщо активи виставляти на продаж, то їхня вартість буде вища. Крім того, чимало майна перебуває в оренді.

Валерій Рибачук твердить: він озвучував пропозицію про введення санації у зверненні до різних інстанцій, проте на сьогодні позитивного рішення нема. А 21 лютого відбулися збори комітету кредиторів, які проте не внесли жодної ясності у ситуацію: збори були перенесені на тиждень.



За матеріалами: газети "Вікна"
old_editor, 07.03.2008 23:12



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини