Краватка — чи не основне багатство гардеробу наших політиків, чиновників, підприємців… Маленький клаптик тканини, без якого часто не обходяться наші чоловіки-політики, може багато про що сказати. Хтось їх обожнює, колекціонує та леліє, а хтось має одну-дві. Пропонуємо читачам довідатися, про що можуть розказати нам краватки відомих в Івано-Франківську людей, і що думають про їх краватки фахівці.У ролі фахівців виступають: вже відомий депутат Ікс (нагадуємо, що це депутат міської ради, який просив нас його не називати), модельєри Роман Гусак, Григорій Лаврук та психолог Наталія Чаплинська. Хочемо зауважити, що фахівці оцінювали зовнішній вигляд відомих людей виключно під час роботи у залі засідань. Якби це стосувалося їхнього відпочинку, то оцінки були б зовсім іншими.
Юрій Соловей,
голова ГО «Громадський форум Івано-Франківська»:Психолог: Темно-коричневий колір костюма свідчить про те, що людина консерватор і має застарілі погляди, такий колір рекомендовано для людей похилого віку. Елемент вкраплення влади в образі синьої краватки свідчить про те, що людина намагається володіти ситуацією, але їй це не дуже вдається.
Модельєри: Вельветовий піджак не додає такої офіційності, як класичний, а вона, на нашу думку, є важлива на вашій посаді. Тут можна лишити лише краватку, а от піджак і сорочку радимо змінити для більш впливового вигляду.
Депутат Ікс: Стиль галстука: «Обгортка від шоколадки». Дуже пасує «солоденьким» політикам в період депутатського дозрівання. Такі краватки також полюбляють носити чорношкірі релігійні проповідники і дистриб’ютори «Амвей» нижчих рівнів. Ну, а сорочка і піджачок це також «щось»… Кіса Вороб’янінов з його «же не манж па сі жур…» відпочиває.
Ярослав Яцишин, заступник міського голови:Психолог: Якщо людина хоче бути діловою, то ніколи не вийде в сесійний зал без строгого ділового костюма, і в той час в краватці. Це може свідчити про багатослівність, й одночасно малу кількість вирішених справ.
Модельєри: Наскільки нам відомо, шановний пан Ярослав не дуже товаришує з класичними костюмами. Чи це не через юність? — не відомо. Від нас вам порада: знайдіть спільну мову, оскільки «ідеальний костюм» — запорука успіху!!!
Депутат Ікс: Зовсім «не-химерна» краватка в стилі «Взагалі‑то я хлопчик чемний…»
Дмитро Шлемко, народний депутат України:Психолог: Стальний колір — це колір влади. Людина знає, що вона хоче, володіє ситуацією і добре орієнтується в політичних та бізнесових питаннях в залежності від сфери діяльності. Краватка в тон до сорочки, а саме сині та голубі відтінки підтверджують впевненість людини у своїй діяльності.
Модельєри: Багатоколірність, багатопартійність для даного політика звична справа, не розуміє одного, що в житті важливо мати власну думку!!!
Депутат Ікс: Якби на цю краватку та ще й серце з прапорця, що поряд, а на голову косу «а ля Леся Українка», то тягнуло б ну просто на «ідеальне». Безперечно!
Роман Ткач, народний депутат України:Психолог: Костюм синього кольору в полосу свідчить про абсолютну відданість владі і політиці. А бежево‑коричневий колір краватки підкреслює дружелюбну діловитість цієї людини, втім колір сорочки варто б замінити на світліший.
Модельєри: Поєднання краватки та сорочки є досить вдалим, холодні та теплі тони згладжують один-одного, але це ніяк не вписується до ліній костюму. Досить всім політикам одягати костюми в полоску!
Депутат Ікс: Стиль «Люблю, люблю свій парканчик». Народний стиль для народного спілкування в народному середовищі. Перед входом до пристойного ресторану рекомендується ховати до кишені.
Тарас Виноградник, відомий підприємець, меценат:Психолог: Стальний колір влади не рекомендовано підкреслювати червоними полосами краватки як власність королівських ідей.
Модельєри: Довжина краватки повинна накривати пряжку пояса – це аксіома, а ширина – не більша від лацкана піджака. Отож, як ми бачимо, ці закони є порушеними і тому нема балансу в силуеті. Між головою, шиєю, вузлом краватки та її довжиною повинна бути пропорція, при великому бажанні цьому може навчитись будь-який політик, це у ваших інтересах.
Депутат Ікс: Краватка у стилі: «Хочу в Гамерику», червоно-сірий металік. Прибамбас для емігранта, який приїжджає в Україну на весілля сестри. Все село давить жаба.
Андрій Романчук, депутат обласної ради:Психолог: Світло‑сірий костюм в поєднанні з світлими кольорами сорочки та краватки навіть тому що це літній варіант не заперечує гармонійність, стабільність та врівноваженість цієї особи. Всі відтінки сірого та стального кольорів свідчать про схильність до лідерства.
Модельєри: Хто б міг сказати, що ця людина є власником найбільшої колекції краваток в нашій області. Але, як ми бачимо, їхня кількість не вплинула на якість самого вузла. А в загальному підбір кольорової гами відбувся на досить високому рівні.
Депутат Ікс: Краватка у стилі «Хочу в космонавти». Кольори позичені у розробників скафандрів для стратосферних польотів. В космосі воно б виглядало вельми доречно.
Зіновій Фітель, Перший заступник міського голови:Психолог: Сірий колір — колір влади. Стальна краватка гармоніює з костюмом, колір сорочки теж добре підібраний, що свідчить про стабільність, ґрунтовність, обізнаність, доброзичливість і відповідальність в певній мірі.
Модельєри: Можна привітати одного з не багатьох політиків, який набрався сміливості і одягнув костюм без смужок. Колір краватки «металік» — він є досить рідкісним та цікавим, але не є вдало підібраний під костюм, оскільки вона є на два тони темніша. Від білого до чорного — це хроматична гамма кольорів. Це як чорно-білий телевізор, хоча кольоровий дивитись цікавіше, тобто потрібна кольорова пляма, роль якої повинна відіграти краватка.
Депутат Ікс: Хоч пан Зіновій і не був членом моєї фракції, але краватка файна. І сам він мужчина хоч куди! Якби я був Танею Соболик…
Олександр Сич, депутат обласної ради:Психолог: Все б було гаразд. Чорний колір — колір влади і керівництва, ідеально гармоніює з білою сорочкою, але червоні полоси краватки підкреслюють бажання бути над кимось, тиснути на співрозмовників або опонентів.
Модельєри: Якщо націоналізм перш за все (про що свідчить колористика краватки), то слід поміняти костюм, лінії на ньому є зайвими. Між краваткою та тілом має бути присутній баланс. Не важко помітити, що у О. Сича характерно гострі риси обличчя і тому не варто гострим вузлом краватки, який носить назву «Хрестоподібний вузол», це підкреслювати. Тут краще використати вузол «Принц Альберт», який неодмінно збалансує загальний силует.
Депутат Ікс: Стиль «Не забуду рідний схрон». Як і будь-що відверто ідеологічне, не пасує ні до чого. Здається, так і було задумано.
Богдан Федьків, депутат міської ради:Психолог: Чорний колір — найпотужніший колір влади. Свідчить про впевненість, але певну замкнутість. Підкреслення костюма краваткою синім кольором з червоними полосами свідчить про деякі протиріччя у власних поглядах. Чоловікам такого рівня не рекомендовано використовувати червоний колір.
Модельєри: Колористика краватки цього діяча говорить сама за себе — прихильність українського депутата до російської політики на Україні.
Депутат Ікс: Краватка в стилі «суміш лого «Адідас» та російського триколора». Особливо пасує до трусів з американського прапора.
Психолог: Переважаюча гамма чорного кольору стверджує те, що людина владна, але червоний колір на краватці діловій людині такого рівня не рекомендовано. Адже червоний колір може свідчити про агресивні нотки в спілкуванні та надмірний тиск до своїх співрозмовників.
Модельєри: Червоний та чорний є сильно контрастуючими кольорами, і тому при поєднанні повинна бути максимальна уважність. В колористиці червоний колір є агресивним, тому поєднання ритму (повторення однієї форми), з цим кольором тільки підкреслює саму агресивність. А на нашу думку політики повинні підтримувати більш лояльний вигляд.
Депутат Ікс: Розенкрейцерівський малюнок на краватці з таємним змістом: «Тюрма — не перешкода для містичних подорожей».
Микола Палійчук, голова ОДА:Психолог: Чорний колір — колір влади. Контраст білої сорочки підкреслює строгість і відповідальність до справ, за які береться особа. Краватка з турецьким малюнком, в якій основою є синій колір, а малюнок золотисто-коричневий, свідчить про елементи консерватизму, розважливості і романтичності.
Модельєри: За законами композиції є невдалим поєднання кривих з прямими, що в даному випадку є присутнім. Темний костюм в смужку непогано дивиться з білою сорочкою, а ось краватку потрібно було вибрати однотонну, але, судячи з виразу обличчя, діяча хвилює зовсім не це.
Депутат Ікс: Краватка-гобелен «Оренбургскіє узори». Ще три роки тому таке можна було придбати лише на секонд-генді в районному центрі Курської області РФ. Але нещодавно ці чудеса стильності знову з’явилися в магазинах. Можливо, відкопали якусь ничку контрабандистів кінця 80‑х?
Віктор Анушкевичус, міський голова:Психолог: Світлий сірий колір костюма та сіра краватка на фоні білої сорочки свідчить про належність до влади, стабільність, гармонійність, вимогливість, доброзичливість та розсудливість.
Модельєри: Слід зауважити, що краватка вельмишановного мера, зав’язана найохайніше серед всіх даних політичних діячів, але є маленьке зауваження: краватка занадто яскрава і акцент в першу чергу падає на її блиск, а так не повинно бути, ваші виборці повинні звертати увагу на блиск вашого обличчя.
Депутат Ікс: Краватка у стилі «Крилля Савєтів». За текстурою відтворює гофровану поверхню алюмінієвих крил радянського бомбардувальника ТБ-3. Несмачно і агресивно. Голівудівські хлопці надягають такі краватки на акторів, що грають «поганих» і наглуватих агентів ФБР.
Михайло Івасютин, депутат міської ради:Психолог: На фоні сірого костюма, що свідчить про стабільність влади та гармонійність, вкорочений варіант краватки може, на жаль, підкреслювати неспроможність політика у вирішенні багатьох питань, які він зобов’язаний виконувати.
Модельєри: Короткі краватки були модними ще у 20‑х роках минулого століття. Бажаю вам найближчим часом відсвяткувати перехід у ХХI століття з політичним мисленням та розумінням сучасних тенденцій.
Депутат Ікс: Сіре на сірому. Краватка у стилі «Світанок під Букурешті». Мрія випускника радянського ПТУ епохи Андропова.
Олександр Дерев’янко, заступник міського голови:Психолог: Чорний діловий костюм, який підкреслює причетність особи до влади, на жаль, заперечується рожевою сорочкою та краваткою. Хочеться запитати, від кого ви захищаєтеся і що приховуєте? Політикові варто поміняти рожеві кольори на більш ділові: сині, сірі, в крайньому випадку коричневі.
Модельєри: Гудз — це як закріпляюча ланка між шиєю та самою краваткою, він повинна бути середнього розміру відповідно до шиї та самої краватки. Кольорова гамма є досить вдало поєднана, але рожеві відтінки зовсім не створюють образ серйозного та впливового політика.
Депутат Ікс: Комплекс. Галстук аж кричить: «А у мене — НАЙБІЛЬШИЙ!» (Насправді, як правило, навпаки).
Олег Головенський, головний редактор «Репортера»:Психолог: Чорний костюм та біла сорочка — найкращий варіант для респектабельного ділового відповідального чоловіка. Чому краватка, яка відповідає ідеально в інтонації кольорів примушує людей концентруватися на незвичному малюнку? Якщо ви хочете виділитися серед натовпу, зробіть це іншим методом.
Модельєри: Череп??? Сміливо, але нелогічно. Орнамент краватки (в даному випадку це білі черепи) зливається з сорочкою, що набуло ефекту прозорості і все, що залишається для погляду, — невиразні чорні плями. Єдиним правильним є вибрана дистанція від точки «А» до точки «В», що рятує обізнаність.
Олеже Миколайовичу, «емо» носять рожеве, і в даному випадку, щоб здивувати «колег по цеху», вистачає одного рожевого черепа з діамантовою зіницею, який знаходився б ближче до району точки «В», і на будь-якому шабаші вистачить тільки розчепити плащ-накидку… ефект морального параліча гарантовано!!! А взагалі «віват» неформальності та сміливості!!!
Депутат Ікс: Краватка у стилі «Гот відкинувся». Або ж синтетичний череп Адама з картини «Спокуса святого Ієронима». На Петрівці коштує 20 гривень. Але ніхто і за ці смішні гроші не купує.
До теми:Точний час виникнення краватки в чоловічому гардеробі визначити доволі важко. Очевидно лиш одне, що вона існувала ще задовго до ХХI, ХХ і навіть ХIХ століть. Історія краватки перегукується з історією другого не менш популярного чоловічого аксесуару — шийної хустинки. І тут нема нічого дивного, тому що в перекладі з німецької «краватка» означає нічого іншого як шийна хустинка.
За всю свою історію краватка зазнавала немало змін в зовнішньому вигляді. За правилами, ширина краватки повинна гармоніювати з розмірами комірця сорочки. Так, на початку 70‑х її ширина досягала 13 см. На даний момент пропорції в строгому діловому чоловічому одязі передбачають ширину краватки 8,2 см (можливі варіанти від 7 до 8,9 см). Традиційно існують дві категорії тканин, з яких виготовляють краватки: жаккардова матерія і шовк. Сучасні технології дозволяють модельєрові не обмежуватися в полі його фантазії, а втілювати в життя самі неординарні та смішні ідеї, використовувати три-чотири фактури одночасно.
Психолог Наталія Чаплинськарадить чоловікам для покращення ділового іміджу використовувати поради професора маркетингу каліфорнійського державного університету Берна Уайзнера. А саме:
Кольорами влади називають чорний, темно‑синій, темно‑сірий та коричневий колір. Значно світліші кольори типу бежевого чи синього добрі в тому випадку, коли ви хочете здаватися дружелюбними.
Чорний — найсильніший колір влади, крім того, він переважає серед кольорів чоловічих костюмів.
Синій — це найбільш прийнятний колір для чоловіків.
Темно‑синій — колір щирості та грошей.
Середній синій відображає відкритість та доступність, передає відчуття гармонійності та послідовності.
Сірий відображає силу та стабільність. Світло‑сірий менш офіційний та більш дружелюбний.
Коричневий колір варто вибирати людям старшого покоління, а не молодим.
Бежевий — випромінює дружелюбність та діловитість, не подавляючи співбесідника. Чоловікам бежевий костюм варто одягати зі світло-голубою сорочкою.
Бордовий — колір влади, чоловікам слід обмежуватися галстуком, паском, гаманцем та портфелем.
Червоний колір асоціюється з королівською владою. Чоловікам слід його уникати.
Зелений колір в чоловічому гардеробі видається нецілісним.
Основні правила підбору краватки:До темного костюма і темної сорочки — краватка на тон світліша за костюм.
З темним костюмом і світлою сорочкою — темна краватка в тон костюма або сорочки.
З чорним костюмом і білою сорочкою — світла краватка з дрібним малюнком.
Зі світлим костюмом і темною сорочкою — світла краватка в тон костюму.
Зі світлою ж сорочкою при світлому костюмі краще виглядає краватка того ж тону, що і сорочка.
Види вузлів, які пропонують дизайнери:У будь-якому випадку уникайте комбінації хустинки і краватки одного і того ж малюнка. Стежте за довжиною зав’язаної краватки: вона повинна закривати пряжку паска. Вважається, що ширина краватки має бути пропорційна ширині лацканів і розміру піджака.
Роман Гусак та Григорій Лаврук пропонують до уваги любителів шийних аксесуарів ексклюзивний та неординарний варіант вирішення. В даному випадку це краватка вузької форми (6 см), уже з відомим вузлом «Принц Альберт». Закінчення краватки повинно бути не зрізаним на кут, а просто прямим. Отож беріть ножиці та обрізайте кінці!!!
Григорій Лаврук:Народився 1987 році в Івано-Франківську. У 2004 році закінчив навчання у школі №1 і вступив до Інституту культури та мистецтв. Неодноразово Григорій дивував своїм креативним бачення «прет-а-порте» різноманітні конкурси нашої області та столиці. Згодом у 2007 році презентував свою першу спільну колекцію з Романом Гусаком, і надалі продовжує цю співпрацю, паралельно закінчуючи своє навчання.
Роман Гусак:Народився 16 травня 1983 року, навчався в Івано-Франківській школі № 5. 2000 рік — вступив на факультет дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. 2001 рік — презентував свою першу колекцію і став наймолодшим модельєром області. Під час навчання неодноразово організовував покази власних колекцій на подіумах Івано-Франківська, один з них був присвячений річниці трагедії на Чорнобильській АЕС в драмтеатрі. У 2006 році закінчив навчання та відкрив майстерню по пошиттю одягу під іменною маркою «Гусак Роман».
Підготувала Тетяна Соболик"Репортер", №28, 10.07.2008