Ідея створення ОСББ підходить для нових будинків, у старих будинках спільними зусиллями мешканців і місцевого бюджету треба їх приводити до належного стану і лише після цього утворювати ОСББ, про це в інтерв’ю «Громадському радіо» сказав директор ГО «Інститут міста» Олександр Сергієнко.
«У старих будинках, здавалося б, люди платять за утримання будинку і прибудинкової території. Ці гроші мають прийти звідти, куди їх поклали люди, тобто з рахунків управлінь житлово-комунальних господарств. Люди не розуміють, чому вони все життя платили за квартиру, а тепер їм треба заплатити ще і за капітальний ремонт. Треба поступово, спільними силами мешканців будинків і місцевого бюджету приводити будинки до однакових стартових умов. Якщо будинок знаходиться в належному стані, тоді можна утворювати ОСББ», - сказав Сергієнко.
За його словами, минулого року був прийнятий 417 закон, де норму про те, що перший капітальний ремонт будинку проводить попередній власник було прибрано.
«Зараз державі потрібно шукати способи залучення інвесторів, або механізми, які б дозволили привести в прийнятний стан усі будинки, які цього потребують», - відзначив експерт.
В законі про житлово-комунальні послуги записана норма управління житловим будинком, а вже управитель буде підбирати виконавця послуги з утримання. Ініціатори законопроекту вважають, що це знизить тариф на утримання будинку. Тобто з однієї квартири, незалежно від її площі, братимуть одну і ту ж суму, відзначив експерт.
«Я би порадив обирати хоча б уповноважених осіб, які могли б контролювати діяльність управителя», - сказав Сергієнко.