Шопоголіку приносить задоволення не результат, а процес купівлі - психолог
Будь-яке людське захоплення в крайніх формах викликає психологічну залежність. Те саме стосується і пристрасті до покупок, яка ще називається шопоголізмом.
Експерти вважають, що найчастіше жертвами такої залежності стають жінки віком від 20 до 40 років, які працюють на престижній роботі або мають можливість робити покупки. Залежністю від покупок страждають і чоловіки, але набагато рідше. Чоловічий шопоголізм проявляється купівлею машин чи дорогої техніки.
«Шопоголізм можна зарахувати до таких пагубних звичок, як тютюнова залежність або алкоголізм. Це неконтрольований процес купівлі непотрібних речей, який приносить задоволення не від результату, а від процесу. Шопоголіки керуються висловом: чим більше я маю, тим більше я значу»,- розповідає психолог Тарас Карабін.
За словами експерта, причинами розвитку шопоголізму в людей може бути нестача емоційних переживань, любові чи уваги. Походом по магазинах людина прагне відволіктися трохи від проблем і думок, розвіятися.
На переконання Тараса Карабіна, шопоголік зможе подолати залежність лише тоді, коли навчиться усвідомлювати свої потреби і зможе конструктивно їх задовільняти.