Експерти радять не «вестися» на великі відсотки та гарні назви при виборі КС

В Україні чимало довірливих людей стають жертвами кредитних спілок. Часто українці відають все, що мають, а в результаті залишаються ні з чим.

Про те, що повинно насторожувати в першу чергу при виборі кредитної спілки, розповідає Галина Шатирко , голова Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

«Найперше всі клюють на великі відсотки, ми постійно застерігаємо, що такого не буває. При виборі будь-якої спілки необхідно поцікавитися чи мають вони всі необхідні установчі документи, документи по ліцензіях, уважно читати договори. Кредитна спілка повинна вести зважену фінансову політику при цьому відсотки на депозит повинні бути на рівні ринкових (наприклад, не вище 22 % річних при залученні коштів на 12 місяців), — говорить Галина Шатирко. — Бажано, щоб кредитна спілка була учасником «Програми захисту вкладів». Дізнатись як можна більше про історію спілки: скільки років на ринку, і не рік-два, а хоча б з десяток – це вже свідчить про надійність. Не вестись на красиві назви, як це використали кредитна спілка «Християнська злагода».

До тепер ніякої гарантії повернення вкладів не було, але за словами Галини Шотирко, тепер існує такий фонд страхування вкладів, куди входять 44 спілки, які обирались на конкурсній основі.

«Такі гарантійні фонди є у банків, ми довго думали над цією проблемою і створили такий фонд страхування, куди входять кращі та надійні кредитні спілки», — каже пані Галина.

За словами Галини Шатирко, сьогодні в Україні часто під виглядом КС працюють шахраї.

«Сьогодні дуже велика ймовірність попастись на різного роду афериські організації, ми людей попереджаємо постійно, але не можемо захистити всіх, цим уже повинні займатись правоохоронні органи», — каже Галина Шатирко.

old_editor, 06.04.2009 17:20



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини