За 2008 рік Україна витратила на закупівлю непотрібних медикаментів майже мільярд доларів. Крім того, станом на червень цього року 70 % дорогого обладнання, закупленого за кордоном на державні кошти, не працювало, а його вартість відбилася на вартості послуг для пацієнтів.
Про це заявив екс-міністр охорони здоров’я, радник Президента України
Микола Поліщук під час круглого столу
«Медична галузь України: перспективи виходу із кризи» в
Інституті Горшеніна.
«Сьогодні треба зупинити закупівлю дорогого обладнання, провести аудит використання ресурсів», — підкреслив Микола Поліщук.
«Цього року ринок медикаментів становить 2,6 млрд. доларів, і 80 % з них — це гроші пацієнтів, а не держави. І майже половина із цієї суми витрачається на закупівлю непотрібних медикаментів», — продовжив екс-міністр.
За його словами, потрібно терміново прийняти урядову постанову про ціноутворення, що визначить життєво необхідні медикаменти та унеможливить закупівлю непотрібних препаратів.
«До того ж, 80 % річного обсягу необхідних медикаментів можуть виготовлятися в Україні», — підкреслив Микола Поліщук.
Він висловив упевненість, що сьогодні немає потреби розробляти нові концепції реформування галузі, оскільки така концепція була розроблена і прийнята ще в 2000 році, а протягом наступних семи років були підписані відповідні постанови уряду та укази Президента, які містили в собі конкретний план дій з реформування галузі.
«Але, на жаль, до сьогоднішнього дня майже нічого не зроблено», — відзначив Микола Поліщук.
news.finance.ua