Хто вкрав 300 доларів, Або непедагогічні методи виховання школярів

Минулої середи, на одному з уроків у калуській школи вчителька Марія Іванівна (імена з етичних міркувань змінено) забрала в одного із учнів мобільний телефон і поставила його на свою сумку, яка стояла на вчительському столі. Під час уроку вчителька на кілька хвилин відлучилася і хлопець попросив свою однокласницю Ірину, яка сиділа на першій парті, передати йому мобільник. Дівчина так і зробила, — повідомляє Вікна-online.

Батько учениці розповідає: допомогти молодшій колезі у вихованні учениці вирішила вчитель з немалим стажем роботи Леся Володимирівна. Під час одного із наступних уроків вони удвох викликали Ірину на коридор і, використовуючи не зовсім нормативну лексику, дали дитині доброго прочухана.

«Особливо у виховному процесі відзначилася Леся Володимирівна: здивовані криками, на коридор повиходили вчителі з інших класів. Вчителька заявила дочці, що у сумці Марії Іванівни було 300 доларів, які зникли. А вкрала їх моя Ірина. Тому завтра вона має ці 300 доларів принести у школу і віддати вчительці. При цьому дитину назвали злодійкою», — говорить батько дівчинки.

Після цього у восьмикласниці стався нервовий зрив та істерика. Всі решту уроків вона проплакала. Істерика продовжувалася і вдома. Ірина заявила, що більше у цю школу не піде, а також стверджувала, що її безпідставно звинуватили у крадіжці.

«Ввечері до вчительки зателефонувала моя дружина, і тільки тоді та розповіла, що історія із крадіжкою грошей насправді — вигадка. Педагог пішла на такий крок, щоб, мовляв, провчити не тільки мою дочку, але навчити інших учнів слухняності. Леся Володимирівна попросила не відкривати дочці цієї таємниці, бо «вона розповість усьому классу», — стверджує батько восьмикласниці.

Наступного дня Марія Іванівна на домашнє завдання задала твір на тему «Злодійство як явище і бачення вашими очима цього явища».

«При цьому перед усім класом вчителька звернулася до моєї дочки і сказала, що саме вона — головна героїня цього твору,і діти мають перед собою яскравий приклад злодійства», — розповів «Вікнам» батько.

Минулої п’ятниці стан здоров’я Ірини погіршився. Дільничний педіатр дитячої поліклініки зафіксував підняття тиску та пов’язані із цим болі у серці, на які дівчинка постійно скаржилася. Лікарі призначили курс лікування та консультацію психоневролога і кардіолога. У ніч з п’ятниці на суботу в Ірини почалися приступи задухи і болей у серці, а зранку батьки викликали «швидку». Згідно із рішенням лікарської консультативної комісії від 22 грудня, Ірина була звільнена від занять фізкультурою до кінця навчального року через проблеми з кардіальним тиском.

Батько дівчинки звернувся до начальника управління освіти та у прокуратуру. Він хоче отримати відповідь на ряд запитань.

Зокрема:

— Хто дозволив вчителям принижувати дитину?

— Який стосунок до конфлікту має вчитель Леся Володимирівна?

— Чи мали право педагоги створювати штучну ситуацію із крадіжкою грошей?

— Чи вправі Марія Іванівна задавати твір на вище згадану тему та чи є ця тема у планах навчального процесу?

— Чи педагогічно доводити ученицю до нервових зривів, наслідки яких можуть бути непередбачуваними?

— Хто відповідатиме за шкоду для здоров’я учениці, її батьків та рідних?

Натомість начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович у коментарі «Вікнам» повідомила: службове розслідування завершено, а його результати передано до прокуратури.

Із Іриною індивідуально працюватиме психолог, а щодо педагогів, то своїм наказом начальник управління освіти зобов’язала адміністрацію школи вжити заходів та вирішити питання щодо покарання вчителів за порушення трудової дисципліни. Також обом викладачам вказано на нетактовну поведінку стосовно учениці. Хоча самі педагоги запевняють, що учениця їх просто неправильно зрозуміла. Вони, начебто, говорили про те, що гроші не зникли, а про те, що було би, якби у сумці були гроші.

old_editor, 30.12.2008 13:17



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини