Український аналітико-дослідницький центр "Інститут міста" розрахував просування черги на квартиру за останні 12 років з 1995 по 2007 року. За офіційними даними з 1995 року число черговиків скоротилося вдвічі.
12 років тому їх було 2,4 млн сімей, тепер їх 1,25 млн. З 1,15 млн, які вийшли із черги, тільки чверть одержала держжитло. Це 273 тис. сімей. Інші або самостійно вирішили житлове питання або просто не дожили до щасливого моменту одержання квартири.
За розрахунками керівника центру "Інститут міста" Олександра Сергієнка в Україні термін очікування квартири становить 73,9 роки. Виходячи зі статистики щодо середньої тривалості життя в країні дожити до одержання квартири зможуть лише жінки, чиї батьки стали в чергу на житло відразу при їх народженні.
Жінки живуть в Україні в середньому 74 роки. Чоловіки, тривалість життя яких становить 62 роки, до одержання квартири не доживають. Число тих, хто одержав державні квартири, не збільшується, хоча обсяги будівництва ростуть великими темпами.
З 2000 по 2007 рік стали будувати в 1,5 рази більше, а квартир пільговикам стали давати майже у два рази менше. Пояснення цього - складний механізм надання житлових пільг і непрозорий порядок надання житла, що створює умови для махінацій.
Джерело:
Prian.ru