Українці поспішають усиновлювати



В Україні стає дедалі більше прихильників сімейної форми виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. Як повідомили в прес-службі Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту з посиланням на керівника відомства Юрія Павленка, за підсумками семи місяців цього року українці всиновили 1 тис. 166 дітлахів.

Для популяризації сімейної форми виховання вже від цього тижня стартує інформаційна кампанія, метою якої є підвищення інформованості широких верств населення з питань визначення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьків­ської опіки, на сімейні форми виховання і підтримки національного всиновлення. На замовлення Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту вже підготовлено три види плакатів відповідного змісту для розміщення на сіті-лайтах у всіх регіонах України з пропагандою цієї ідеї.

За словами міністра, впродовж січня-червня цього року в дитячі будинки сімейного типу й у сім’ї, які беруть на виховання дітей-сиріт влаштовано 852 дитини, при тому, що в першому півріччі 2007-го в такі родини влаштували 803 малюків. Загалом, на 1 серпня 2008 року в дитячих будинках сімейного типу й прийомних сім’ях виховують 5 тис. 510 дітей. Іще 155 дітлахів у липні призначили на сімейні форми виховання.

Добрі наміри міністерства можна було б лише вітати, якби за ними все більше не визирала така хвороба, як “кампанійщина”. Особливо насторожують “оптимістичні” показники. Чи варто так поспішати? Адже міністри приходять і відходять, а малюкам у нових сім’ях потрібно буде жити не рік і не два. Для дитячої несформованої психіки помилки тут дуже болісні. Адже чимало батьків не завжди дають раду навіть із рідними дітьми, а що вже говорити, коли спільну мову треба буде знаходити з чужими.

На нашу думку, основні зусилля державі варто спрямувати на те, аби якомога більше дітей залишалося з рідними батьками.

За матеріалами: Львівська Газета
old_editor, 27.08.2008 00:09



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини