У Вірменії ввели інтернет-цензуру
Нагадаємо, надзвичайний стан терміном на 20 днів було введено у зв´язку з акціями опозиції 2 березня.
Як повідомляє Armenia Today, 2 березня низка інформаційних джерел у доменній зоні ".am" була заблокована провайдерами Вірменії за розпорядженням влади. Так не відкривається сайт вірменського представництва радіостанції "Свобода" (azatutyun.am), проопозиційні ресурси lragir.am, a1plus.am, електронна сторінка газети "Аравот" (aravot.am).
Як повідомив у вівторок начальник головного штабу збройних сил Вірменії, перший заступник міністра оборони країни генерал-полковник Сейран Оганян, збройні сили Вірменії разом з поліцією республіки "контролюють обстановку та стабільність у Єревані".
Він нагадав, що вирішення завдань, пов´язаних з введенням 1 березня надзвичайного стану в Єревані, "покладено на підрозділи поліції та армії".
За словами Оганяна, "у першу чергу армія взяла під охорону особливо важливі об´єкти держави і, за необхідності, сприяє поліції в охороні громадського та конституційного порядку".
Генерал висловив подяку населенню Єревана "за розуміння і толерантність". За його словами, чимало випадків, коли городяни приносять солдатам, що чергують на вулицях, їжу, дарують квіти. Як повідомив начальник головного штабу, яких-небудь інцидентів після введення в місто армійських підрозділів не було.
Тим часом, парламент Вірменії готується позбавити недоторканності та заарештувати чотирьох депутатів Акопа Акопяна, М´ясніка Малхасяна, Сасуна Мікаєляна, Хачатура Сукіасяна, що підтримали лідера вірменської опозиції Левона Тер-Петросяна.
На своєму позачерговому засіданні у вівторок парламент розгляне клопотання Генпрокурора про надання дозволу на застосування арешту як міри припинення відносно чотирьох депутатів НС для притягнення їх до відповідальності в якості обвинувачуваних, передає "Новини-Грузія" .
Вірменська опозиція на чолі з екс-президентом Вірменії Левоном Тер-Петросяном з 20 лютого на площі Свободи в центрі Єревана проводила мітинги протесту, заперечуючи підсумки президентських виборів 19 лютого, на яких перемогу одержав прем´єр-міністр Серж Саркісян.
Нагадаємо, 1 березня в центрі Єревана вранці поліція розігнала мітинг прихильників першого президента Вірменії Левона Тер-Петросяна. У той же день його учасники перемістилися до посольства Франції біля мерії Єревана, де й відбулися зіткнення з поліцією та ОМОН. За офіційними даними, загинули вісім чоловік, 36 машин та автобусів спалено.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує: політичні хвилювання у Вірменії в останні два тижні можуть зашкодити економічним показникам, що поліпшуються, країни. Зокрема, нестабільність може погано позначитися на позитивному прогнозі довгострокового рейтингу дефолту емітента по зобов´язаннях в іноземній і національній валютах.
У випадку ескалації або збереження напруженості така ситуація може підірвати довіру як усередині країни, так і на міжнародній арені, а також перешкодити владі зосередитися на реалізації належної економічної політики, вважає директор аналітичної групи Fitch з суверенних рейтингів Ендрю Колхун.
Fitch відзначає, що зростання ВВП країни в 2007 році склало 13,7%, що сприяло підвищенню середнього доходу на душу населення до приблизно 3,2 тисяч доларів, або 94% від середнього значення для країн з рейтингами категорії "BB" у порівнянні із усього лише 44% в 2002 році. Валютні резерви країни на кінець січня цього року перебували на рівні 1,6 млрд. доларів, що становить 17% ВВП за 2007 рік.
"Це показує, що зовнішні фінанси є досить стійкими до настроїв міжнародних інвесторів. Втрата довіри усередині країни до вірменського драму і банківської системи, що привела б до масового відтоку банківських депозитів й/або втечі капіталу, була б украй негативним фактором, однак поки практично ніщо не вказує на можливість такого розвитку подій, а драм залишається стабільним", - повідомляється в прес-релізі Fitch.
old_editor, 01.01.1970 05:00