І ця робота дедалі посилюватиметься. Нещодавно призначений керівником міліції Івано-Франківщини генерал Василь Кузнєцов саме цей напрямок оперативно-службової діяльності визначив одним з пріоритетних.
Основні зусилля передусім спрямовуватимуться на боротьбу з наркобізнесом, а також перекриття каналів надходження наркотиків чи сировини для їх виготовлення. Слід зазначити, що за останні роки нелегальний ринок наркотичних засобів розширився за рахунок появи синтетичних наркотиків, витоку з об’єктів легального обігу наркотичних медичних препаратів, сильнодіючих отруйних речовин та прекурсорів. Що найбільш загрозливо, вони користуються особливим попитом у молодіжному середовищі.
Як наслідок, медичні препарати, призначення яких лікувати хворих, стають засобом наркотизації. Характерно, що через неврегульоване законодавство існують лазівки, які створюють передумови потрапляння цих медпрепаратів в нелегальний обіг.
За словами керівника підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Івано-Франківській області Романа Чекмарьова, медичні психотропні, наркотичні та отруйні препарати, а також прекурсори потрапляють «не в ті руки» в одному випадку через недбалість працівників аптечних установ, в іншому – через незнання ними наказів та інструкцій Міністерства охорони здоров’я, а в третьому, і е найприкріше, через свідомі порушення відпуску і реалізації з метою особистої наживи. Торік за наслідками міліцейських перевірок було відкрито 21 кримінальну справу у зв’язку з виявленими порушеннями у сфері легального обігу медичних психотропних препаратів і сильнодіючих речовин.
З початку цього року міліцейська робота в цьому напрямку продовжується. За два тижні січня працівники ВБНОН задокументували 4 факти кримінальних порушень у сфері легального обігу медпрепаратів. Зокрема, в одній з аптек виявлено факт збуту фармацевтом сильнодіючих медичних препаратів. В іншій виявлено порушення правил відпуску психотропних препаратів і сильнодіючих речовин.
З незаконного обігу вилучено 210 доз медичного отруйного препарату «Трамадол», 230 доз медичних сильнодіючих та отруйних препаратів, 544 дози медичних психотропних препаратів та 20 доз медичних наркотичних препаратів. Щодо осіб, які допустили порушення, проводиться дослідча перевірка і вирішується питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Характерно, що однією з ймовірних фігуранток кримінальної справи може стати жінка-фармацевт, яку три роки тому вже засуджували за відпуск медпрепаратів не за призначенням. Тоді їй минулося умовним покаранням, але, судячи з усього, висновків вона так і не зробила.