ПАЛІЙЧУК СКАЗАВ ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ, ЩОБ ІНВАЛІДАМ ЖИЛОСЯ ДОБРЕ НА ПРИКАРПАТТІ

До такого висновку чиновники дійшли після розгляду ряду найважливіших указів Віктора Ющенка, розпоряджень Кабміну та губернатора.

Прес-служба ІФ ОДА посилаючись на доручення Кабміну повідомила, що головною причиною повільного створення в Україні безперешкодного доступу для інвалідів є те, що на регіональному рівні всі завдання з цього приводу надаються органам праці та соціального захисту населення, які не наділені контролюючими та перевіряючими функціями у будівельній та транспортній сферах, оскільки проблема створення безбар’єрного середовища знаходиться в інженерно-технічній площині.

Щоб покращити виконання вищезгаданих нормативно-правових документів, губернатор Івано-Франківщини Микола Палійчук підписав розпорядження від 25.12.07 у якому доручив :

[b] 1. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення:
1.1. У тижневий термін здійснити детальний аналіз стану забезпечення інвалідам безперешкодного доступу до адмінбудинків та об’єктів соціальної інфраструктури.
1.2. До 15.05.2008 року вжити заходів щодо створення необхідних умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будинків і приміщень місцевих органів виконавчої влади, закладів соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, фізкультурно-спортивних споруд тощо.
1.3. У місцевих бюджетах на 2008 рік та наступні роки передбачати необхідні кошти для фінансування робіт щодо створення безбар’єрного середовища для інвалідів, зокрема, виділення безкоштовних місць, розмічених спеціальними розмітками, для паркування автомобілів осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також спеціалізованих транспортних служб для безкоштовного та пільгового перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
1.4. До 15.05.2008 року привести у відповідність до вимог державних будівельних норм наявні будівельні конструкції щодо безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
1.5. До 01.02.2008 року привести положення про комітети доступності у відповідність до вимог Типового положення, затвердженого спільним наказом Мінбуду та Мінпраці України від 08.09.2006 р. № 300/339 та забезпечити їх повноцінну роботу.
1.6. З метою активізації відвідування осіб, які мають проблеми з пересуванням, створити постійно діючі робочі групи з представників органів соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти і науки, Пенсійного фонду, житлово-комунального господарства, а також депутатів місцевих рад, представників громадських організацій інвалідів.
1.7. Систематично висвітлювати у засобах масової інформації питання щодо покращення якості життя людей з обмеженими можливостями.
2. Головному управлінню будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації (В. Сенів):
2.1. Забезпечити:
- належне планування, роботу та звітність обласного комітету доступності у 2008 році;
- безумовне виконання наказу Держбуду України від 05.09.2001р. № 175 щодо заборони прийняття в експлуатацію об’єктів житлово-цивільного призначення, в яких не виконані заходи щодо безперешкодного доступу інвалідів до зазначених об’єктів, передбачені чинними будівельними нормами.
2.2. Визначати конкретні вимоги щодо елементів обладнання об’єктів та благоустрою території забудови для забезпечення безперешкодного доступу до них маломобільних груп населення при складанні та видачі замовникам архітектурно-планувальних завдань на проектування об’єктів житлово-цивільного призначення.
3. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації (І. Дячишин) спільно з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, відповідно до компетенції, забезпечити систематичне висвітлення у засобах масової інформації питань щодо створення в області безбар’єрного середовища, шляхів покращення якості життя людей з особливими потребами.
4. Головним управлінням туризму та культури (В. Федорак), у справах молоді та спорту (Р. Вірастюк), управлінням освіти і науки (З. Болюк) та охорони здоров’я (З. Ціхонь) облдержадміністрації вжити заходів щодо забезпечення до 15.05.2008 року облаштування безперешкодним доступом підвідомчих установ та закладів обласного підпорядкування.
5. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (Л. Костів) при поданні головними розпорядниками коштів потреби в коштах на виконання заходів щодо створення безперешкодного доступу інвалідів до закладів соціальної інфраструктури обласного підпорядкування розглянути це питання при формуванні бюджету на 2008 рік.
6. Т. в. о. заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації (О. Коржаку) до 01.02.2008 року подати голові облдержадміністрації інформаційно-аналітичні матеріали за результатами перевірки, проведеної робочою групою облдержадміністрації з вивчення роботи райдержадміністрацій та виконкомів міських рад міст обласного значення з питань соціально-економічного розвитку території та виконання актів Президента України, актів і доручень Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови облдержадміністрації.
7. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації (І. Шовковий):
7.1. Забезпечити:
- постійний моніторинг потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями у технічних засобах реабілітації та вживати невідкладних заходів щодо задоволення цих потреб у 2008 році та наступних роках;
- контроль за станом відвідування осіб, які мають проблеми з пересуванням.
7.2. Винести це питання на розгляд колегії обласної державної адміністрації у другому кварталі 2008 року.
8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків. [/b]

Як повідомляла IA MALAKAVA, раніше Президент України Віктор ЮЩЕНКО [hh] http://www.malakava.com.ua/showarticle.php?id=4887&id_cat=3 [h] пообіцяв звільняти голів обласних державних адміністрацій за невиконання покладених на них обов`язків з поліпшення умов життя інвалідів. [/h]
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини