У Чечні подібний технологічний процес нафтопереробки називають самоваром. У публікаціях російської преси кількість таких самоварів в опальній кавказькій республіці коливається від 600 до 1000.
Розповідаючи про масштаби нелегальної нафтопереробки в Україні, Тодійчук послався на результати дослідження, проведеного за замовленням однієї закордонної компанії, зацікавленої в розширенні своєї присутності на українському ринку.
"Нелегальна нафтопереробка негативно відбивається на якості палива, що реалізується на українських АЗС. У той же час вона дозволяє в певній мірі гальмувати збільшення цін на нафтопродукти в країні і тримати їх на рівні, нижчому від середньоєвропейського", - відзначив експерт.
Виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн повідомив, що частка контрафактної нафтопродукції на українському ринку становить 10-15%.
У Мінпаливенерго і держкомпанії "Укртранснафта", що відповідає за експлуатацію магістральних нафтопроводів, вважають, що тіньовій нафтопереробці в Україні сприяє збільшення розкрадання сировини із трубопроводів - воно добре організоване і має реальні ринки збуту.