МІСЬКИЙ ГОЛОВА КАЛУША НАСАЛИК БЛЕФУЄ ЧИ МІСЬКА РАДА БУДЕ РОЗПУЩЕНА?

Він називався „Афера Томаса Крауна” і описує історію нудьгуючого мільйонера, який займається викраденням творів мистецтва.

Причому робить це не заради збагачення, а заради самого процесу. Він планує крадіжки настільки уміло, що залишається невловимим. Багато версій прозвучало щодо того з якою метою депутатам показали цей фільм. Чітку відповідь на продовженні сесії міської ради цієї середи дав сам міський голова Ігор Насалик: „Я не просто так показав цей фільм: мене також важко переграти”.

Основним питанням сесії стало питання про затвердження трьох в. о. заступників міського голови: Олександра Челядина — на посаді першого заступника, Галини Романко заступником з гуманітарних питань та Ігоря Матвійчука — з питань житлово–комунального господарства.

Загалом міська рада мала достатньо часу для того аби обговорити запропоновані головою кандидатури та визначитися щодо їхнього затвердження. Крім того, без рішення ради заступники міського голови вважаються нелегітимними.

За пропозицією секретаря міської ради Романа Боднарчука депутати доповнили проект рішення пунктом про створення спеціальної депутатської комісії у складі п’яти чоловік для перевірки законності звільнення попередніх заступників міського голови та призначення на їхнє місце в. о. Очолив цю комісію депутат фракції БЮТ Олег Романишин.

У підсумку виявилося, що рішення про створення комісії — єдине, яке того дня прийняла сесія, оскільки жоден запропонований головою заступник так і не став легітимним.

Результати депутатського волевиявлення щодо кандидатур Олександра Челядина та Галини Романко виявилися практично ідентичними: всього шість голосів „за”, фактично усі решта утрималися (тільки один депутат висловився проти Олександра Челядина. — Авт.). До слова, такий рівень підтримки кандидатур міського голови радою був цілком прогнозований. Однак депутатський корпус так само напевне мав намір підтримати третього заступника — Ігоря Матвійчука. Але до голосування не дійшло.

“Поїзд пішов. Я знімаю кандидатуру Матвійчука”, — категорично заявив міський голова. Виконуючий обов’язки заступника з комунальних питань не мав нічого проти і попросив депутатів зняти його кандидатуру із затвердження. Одночасно Ігор Матвійчук заявив, що звільняється з посади.

Таким чином сесія, яка почалася фактично з декларації про підтримку і повну довіру міському голові, завершилася патовою ситуацією. Можливий варіант виходу з неї озвучив депутат Василь Гордій (фракція УНП): секретар міської ради має поставити на голосування питання про довіру міському голові. Оскільки довіра, судячи із перебігу затвердження заступників, присутня лише „де-юре”. „Де-факто” своїми рішенням депутати навпаки вже продемонстрували свою недовіру і заперечили право Ігоря Насалика на підбір команди заступників.

Перед голосуванням за кандидатури своїх заступників міський голова як варіант розв’язання кризи озвучив ідею щодо припинення повноважень ради. Тому наступного тижня відбудеться позачергова сесія міської ради, на яку винесуть два питання: про недовіру голові та про достроковий розпуск міської ради.

Тож велика гра, схоже, добігає свого завершення: раді і голові явно затісно і хтось мусить піти. Інший варіант — компроміс. Однак, зважаючи на настрої сторін, він виглядає майже неймовірним. Але і позачергова сесія міської ради остаточного рішення не дасть. Так, депутати не збираються висловлювати недовіру голові. Це підтвердив і секретар міської ради Роман Боднарчук. Тож для того, аби у нашому місті відбулися дочасні вибори мера, потрібно, щоб Ігор Насалик добровільно склав з себе повноваження.

Питання дострокового розпуску ради також неможливо вирішити на звичайному сесійному засіданні. Так, Закон про місцеве самоврядування описує випадки, коли рада йде у відставку. Серед них вірогідними можуть бути два. Перший — якщо рада приймає рішення з порушенням Конституції та законів України, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів щодо приведення цих рішень у відповідність із законом. У такому випадку рішення про позачергові вибори міської ради приймає Верховна Рада України. (Варто зазначити, що свого часу міський голова вже озвучував свої наміри звернутися до ВР з приводу деяких рішень міської ради). Другий випадок — повноваження ради достроково можуть бути припинені за рішенням місцевого референдуму. Причому референдум може бути ініційований як міським головою, так і ініціативною групою, яка збере не менше однієї десятої підписів виборців міста.

Подейкують, нібито вже відбувається підготовка до збору підписів. Тож перевибори ради саме за ініціативою громади виглядають найбільш імовірними. Проте можна припустити, що декларації про недовіру голові чи припинення повноважень ради ні до чого не приведуть: як у кожній грі, не виключено, що це звичайний блеф, який має на меті довести ситуацію до критичної точки загострення та, врешті-решт, змусити депутатів переглянути своє рішення щодо заступників міського голови.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини