У середу, 20 лютого, закінчується реєстрація на обов´язкове незалежне тестування для вступників у ВНЗ. Міністерство освіти вже заявило, що цього року в тестуванні візьмуть участь близько 530 тис. українських випускників.
Поки, за даними Українського центру оцінювання освіти, до 19 лютого своє бажання взяти участь у незалежному тестуванні підтвердили 350 тис. осіб, пише
"Дело".
При цьому, за даними Міносвіти, у 2007 році на перший курс було зараховано 491 тис. осіб, а випускниками шкіл стали 470 тис. українців.
Реєстрація на участь у незалежному тестуванні триває вже протягом 3,5 місяців. Після 20 лютого заявки від охочих не прийматимуться.
Обов´язкове тестування відбудеться 22 квітня, його результати стануть відомі 12 липня. Для потенційних студентів, які не зможуть пройти тест у цей день, буде призначено додаткову сесію.
Видання зазначає, що поки складно сказати, виграють чи втратять студенти від такої програми вступу у вуз – неоднозначно ставляться до неї й університети.
Приміром, досі не встановлений механізм, за яким приймальна комісія визначатиме, хто проходить, і що робити, якщо в декількох претендентів буде однаковий результат.
Наприклад, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету потенційному абітурієнту повідомляють, що рішення про додаткові умови вступу приймальна комісія ухвалить лише у червні.
У Харківській юридичній академії будуть керуватися тільки сертифікатами про зовнішнє тестування. А при великому конкурсі пільгами будуть користуватися медалісти, переможці обласних і всеукраїнських олімпіад.
Києво-Могилянська академія, за словами секретаря приймальної комісії університету, до балів сертифіката про проходження зовнішнього тестування приплюсує результати внутрішнього конкурсу, і виведе зведений рейтинг абітурієнта.
Крім того, Міносвіти очікує, що найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне поширення тестів незалежного тестування.
Як відомо, з 2008 року тестування є обов´язковим для усіх, хто хоче навчатися у вищому навчальному закладі. Без сертифікатів про результати тестування документи у вуз прийматися не будуть. Випускники школи, які не збираються продовжувати навчання у вузі, складатимуть тільки випускні іспити.
Сертифікат про проходження зовнішнього тестування дійсний протягом 1 року.