Студенти Остафійчука дебатували про корупцію у вищій освіті
Учасники проекту обрали саме дебати формою всебічного обговорення проблеми корупції у вищій школі та можливих шляхів виходу з корупційної кризи.
Захід об’єднав 72-х учасників – представників вищих навчальних закладів Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя та Чернівців.
Тема дебатів звучала як «Українське суспільство здатне подолати корупцію». Дослідити проблематику цієї теми, зважити всі «за» і «проти» студенти мали змогу завчасно на попередніх заходах проекту.
На обговорення 2 грудня було винесено два аспекти загальної теми дебатів: «Органи студентського самоврядування є дієвим інструментом протидії корупції у ВНЗ» та «Корупція у ВНЗ може бути подолана шляхом впровадження електронної системи оцінювання знань студентів».
Безпосередньо в дебатах взяло участь 20 студентів.
Велику активність в обговореннях виявив глядацький зал, глядачі в якому були також студенти. Цікавими й інформативними були коментарі незалежних суддів дебатів Олени Батракової – представника Центру захисту приватних підприємців та підприємств малого бізнесу з Чернівців, Кирила Рубановського – юриста, науковця та громадського діяча, упорядника посібника «Юридичний довідник студента», Мирослава Гулика - помічника проректора Прикарпатського університету з виховної роботи.
В цих дебатах не було переможців та переможених, у холі Прикарпатського університету 2 грудня переміг дух єдності, толерантності, чесності та відкритості. А саме ці складові разом з фаховими знаннями є головними засадами демократичної та якісної освіти.
Одностайними були також учасники дебатів в необхідності продовження й активізації започаткованого в ході проекту студентського антикорупційного руху.
Ініціатива «Нове покоління обирає…Протидія корупції у вищій освіті» спрямована на збільшення чисельності студентської молоді, яка займає активну громадянську позицію щодо протидії корупції в галузі вищої освіти та у суспільстві в цілому у чотирьох зазначених областях, формування у студентів нетерпимості до корупції та її проявів, сприяння доброчесності в освітній системі.
В ході проекту було здійснено соціологічне дослідження ставлення до корупції студентів ВНЗ в чотирьох областях.
Нагадаємо, 27 жовтня, 3, 10 та 11 листопада в Івано-Франківську, Ужгороді, Тернополі та Чернівцях відповідно відбувалися Антикорупційні студентські школи вихідного дня.
Учасниками шкіл стали 123 студента.
Крім того, в ході проекту було видано та розповсюджено «Юридичний довідник студента» та налагоджено зворотній зв’язок через скриньки довіри.
Проект реалізовується громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи», що з квітня місяця цього року виконує функції Регіонального інформаційно-ресурсного центру в чотирьох зазначених областях, за підтримки проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Ініціатива була підтримана партнерами РІРЦ - Закарпатською обласною студентською радою, Чернівецьким міським центром захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу та Тернопільською обласною радою студентів.