Голова координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом, Володимир Жовтяк заявив, що проблему становить нездатність уряду провести тендер з закупівлі антиретровірусних препаратів, через що хворі потерпають від браку ліків.
Кілька років тому Україна вже стикалася з припиненням фінансувнаня програм боротьби зі СНІДом Глобальним фондом через неефективне використання коштів. (Нині йдеться про 150 мільйонів доларів, які уряд має освоїти протягом п´яти років.)
Заступник міністра охорони здоров´я Валерій Івасюк заявив, що головною проблемою України є брак інформації про СНІД.
"Жоден уряд в Україні не мав каденції більше п´яти років. СНІД в Україні більше 20-ти років. "Прем´єр-міністром" України є СНІД", - заявив пан Івасюк.
Україна, за даними ООН, посідає одне з перших місць у Східній Європі за темпами поширення ВІЛ-СНІДу.
В Україні нині офіційно нараховується близько 80 тисяч ВІЛ-інфікованих і близько 8 тисяч - хворих на СНІД, проте експерти говорять, що реальні цифри є набагато вищими, можливо, аж у десять разів.
Експерти також кажуть, що тоді яке раніше СНІД в Україні розповсюджувався насамперед серед наркозалежних та представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, тепер він “має дитяче обличчя”.
Між тим, посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор наголосив, що ситуацію з інформуванням населення про СНІД може покращити призначення національного кординатора з того питання при уряді.
Як повідомляла IA MALAKAVA, у Івано-Франківській області [hh]http://www.malakava.com.ua/showarticle.php?id=4843&id_cat=5[h]стоять на обліку 33 немовлят народжених ВІЛ-інфікованими матерями, у 10 з них вже підтвердили ВІЛ-статус, 23 до досягнення 18 місячного віку перебувають під пильним спостереженням лікарів.[/h]