Художник з Івано-Франківська презентував тридцятиметрову картину із зображенням історії України

Близько тисячі історичних постатей, архітектурні пам´ятки, символи і знаки України та понад двадцять окремих сюжетів.

Усе це на гігантському полотні у п´ять метрів заввишки та тридцять завширшки. Із цеху заводу, який митець переобладнав під майстерню, картина з´явилася на світ божий уперше. Порівняно з самим творчим процесом справжньою проблемою стали організаційні питання – де знайти приміщення для експозиції? Та як транспортувати полотно?

Павло Федорук, керівник проекту: "Ми зараз думаємо над тим, як цю картину можливо на площах, під відкритим небом експонувати, бо з приміщеннями справді важко".

У Львові картину виставили у подвір´ї Палацу Потоцьких. Згодом звідси вона поїде до інших міст. Для транспортування винайшли спеціальний барабан, на який намотують цілісне полотно. А от засобів безпеки для витвору не передбачили. Поділена на синьо-білий табір та групу людей на чолі з Президентом з протилежного боку, з постаттю Оранти над помаранчевим Майданом у центрі, композиція може зачепити політичні почуття глядачів, а доступ до неї відкритий. Тож, багато хто з політичних лідерів сучасності ризикує увічнитися вже з домальованими ріжками або навіть понівечиним обличчям.

Роман Бончук, художник: "Можливо ми смужку за метр натягнемо якусь, щоб не доплюнули. Але мене не розчарує така реакція – головне що реакція є. Навіть якби цю картину порізали, я думаю, було б безподобно".

За те, щоб потрапити у Мегаісторію Романа Бончука, чимало сучасних діячів пропонували художникові тисячі доларів. Митець каже, негідних уваги на його полотні немає. А гідних малював задурно. Уже незабаром автор планує показати "Мегаісторію" і в інших містах країни.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини