ПОРА місцевим громадам брати владу

24 листопада у Львові відбувся Всеукраїнський з’їзд депутатів від ГП "ПОРА". Делегатами з’їзду обговорювалися насамперед питання оптимального розподілу повноважень між органами державної влади та громадами. У місцевих радах зараз плідно працює понад півтисячі депутатів-пористів, у нашій області – 47.

Депутатські повноцінні фракції є у Коломийській міськраді, Косівській і Надвірнянській райраді, а депутатські групи «ПОРИ» присутні у половині райрад та міськрад області. На львівському з’їзді із загальної кількості у триста депутатів-пористів було понад тридцять делегатів від Івано-Франківської області.

Керівник обласної організації ГП «ПОРА» Руслан Коцаба наголосив, що місцеві громади мають отримати максимально широкі повноваження в сфері економіки та розвитку своїх територій, тоді як за державою має залишитись лише функція забезпечення загальнонаціональних інтересів, тобто міжнародні відносини, освітня та мовна політика, забезпечення правового захисту громадян, національна оборона тощо. Що ж до регулювання підприємництва, земельних відносин, планів розвитку населених пунків та територій, охорони правопорядку – абсолютний приорітет має бути за місцевими громадами.

Делегат з’їзду, керівник депутатської групи пористів у міській раді, Микола Калайда на фактах обгрунтовував тезу, що надання розширених прав громадам повинно підкріплюватись наданням їм реальних можливостей для реалізації своїх завдань.

В першу чергу громади мають отримати податкові інструменти для здійснення своїх повноважень, включно із правом встановлювати та скасовувати місцеві податки та правом розпоряджатись основною частиною зібраних на своїх територіях податків. Громади мають виділяти частину своїх коштів на утримання Держави, а не Держава має розподіляти подачки громадам!

Посилення місцевих громад має призвести до позбавлення більшості повноважень непотрібної проміжної ланки – обласних органів влади. "ПОРА" пропонує скасувати обласні та районні органи влади. Громадяни об’єднуються у громади за місцем проживання і наймають за свої податки Державу для захисту спільних інтересів Нації. В такій здоровій системі немає місця пережитку радянської тоталітарної вертикалі – регіональним центрам влади, які у сучасній Україні потрібні лише місцевим "удільним князькам", а не громадянам.

Р.Коцаба навів ряд тез щодо ставлення «ПОРИ» до імперативного мандату та вкрай необхідного і термінового ухвалення Закону України "Про місцеві референдуми", де було б зазначено право Громади шляхом загального прямого таємного голосування ухвалювати важливі рішення з питань, що належать до компетенції громад. Пористи обгрунтували думку, що для відповідальної та прозорої комплектації органів місцевого самоврядування необхідно встановити мажоритарну систему обрання депутатів місцевих рад з висуненням кандидатів від політичних партій, або пропорційну систему з відкритими списками.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини