Влада намагається взяти під контроль ліцензування туристичної діяльності

За даними ліцензійного реєстру суб’єктів туристичної діяльності станом на 19.11.2007 року ліцензії на туроператорську та турагентську діяльність отримало 4641 суб’єктів господарювання, з них в дії 3042. Тільки цього року видано ліцензій 1991 суб’єктам господарювання.

Законодавством України у сфері ліцензування визначено заявочний принцип отримання ліцензій, а також встановлено вичерпний перелік документів, які подаються суб’єктом господарювання для отримання ліцензії.

Чинним законодавством суворо забороняється органу ліцензування вимагати від підприємства будь-які документи, що не передбачені встановленими нормами. При прийомі документів для отримання ліцензії законодавством також не передбачається наявність документів, які підтверджують фінансову, ресурсну «потужність» або рівень розвитку потенційного ліцензіата.

Це означає, що вихід суб’єкта туристичної діяльності на провідні позиції на ринку послуг залежить від професіоналізму персоналу, усвідомлення рівня відповідальності за життя, здоров’я і безпеку туриста, забезпечення якості надання послуг тощо.

Зі свого боку Державна служба туризму і курортів здійснює регулювання діяльності туристичних підприємств шляхом ліцензування та здійснення контролю за додержанням ліцензійних умов.

За 9 місяців цього року на підставах, в порядку і за процедурою, визначеними Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», анульовано 329 ліцензій туроператорам і турагентам в Україні. До кінця 2007 року ця цифра матиме тенденцію до збільшення, оскільки за наявною інформацією (документами і матеріалами) багато туристичних фірм порушують вимоги чинного законодавства, за що і будуть в установленому порядку позбавлені ліцензій. ( Для довідки: у 2006 році за рік було анульовано 119 ліцензій ).

У разі виявлення порушень ліцензійних умов туристичними фірмами, Державною службою туризму і курортів видається розпорядження про їх усунення. З метою недопущення подальшої роботи у сфері туризму підприємств, які були позбавлені ліцензій, та порушень ними податкового законодавства, про рішення щодо анулювання ліцензій повідомляються (на постійній основі) територіальні податкові органи. У разі виявлення ознак злочинів чи корупційних діянь в ході перевірок туристичних підприємств за скаргами громадян, повідомляються державні контролюючі органи (прокуратура, підрозділи МВС України, СБ України тощо) з урахуванням розподілу повноважень для вжиття санкцій.

Щодо порушень деякими туристичними операторами вимог авіаперевезень, то питання їх здійснення, відноситься до компетенції відповідної авіаційної служби Міністерства транспорту та зв’язку України і регулюється, зокрема, через укладання міжнародних угод на засадах взаємності та згідно з чинним законодавством України. Перевезення туристів здійснюється за договорами між туроператорами України та відповідними авіакомпаніями з урахуванням захисту пріоритетності українських авіаперевізників.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини