Діти масово хворіють на вітрянку у Калуському районі

Для попередження спалаху захворювання вітряною віспою в організованих колективах, головним державним санітарним лікарем Калуського району винесено постанови про тимчасову заборону прийому дітей середньої та старшої групи ДНЗ „Червона шапочка” від 02 листопада 2007р. №192, від 13 листопада 2007р. №195, навчального процесу у 6-А класі ЗОШ №1-ІІІ ст №2 м. Калуша від 02 листопада 2007р. №191, ЗОШ №1-ІІ ст.. с. Кадоба від 12 листопада №194.

Випадків епідемії в інших районах області, в тому числі в Івано-Франківську не виявлено.

Нагадаємо, вітряна віспа – це гостре інфекційне захворювання, що викликається фільтруючим вірусом та характеризується підвищенням температури тіла та плямисто-папульзно-верикульозним висипом на шкірі та слизових оболонок.

Збудник вітряної віспи та оперізувального герпесу – ДНК-вірус – нестійкий поза організмом людини, швидко інактивується дезінфекційними засобами, при висиханні та температурі понад 600С, але добре зберігається при низькій температурі.

Джерелом інфекції є вже хворі на віспу діти. Вони виділяють вірус під час дихання, починаючи з десятого дня інкубаційного періоду (тоді ознак захворювання ще може не бути) і аж до п´ятого дня з моменту появи останніх висипань.

Лікування вітряної віспи зводиться до правильного гігієнічного догляду, попередження вторинної інфекції. У разі високої температури призначають ліжковий режим, із препаратів - анальгін, парацетамол, панадол у вікових дозах. Рекомендуються продукти, що легко засвоюються, їжа, збагачена вітамінами, соки, чай.

Для прискорення підсихання висипань їх змащують 1%-розчином "зеленки" або 10%-розчином перманганату калію.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини