Микола Палійчук ознайомив Президента України Віктора Ющенка із станом розвитку туризму на Прикарпатті
Так, в області діють 83 ліцензовані підприємства, які надають туристичні послуги, функціонує 112 туристично-рекреаційних закладів на 9029 відпочиваючих та 318 садиб сільського, зеленого туризму на 2752 місця.
Івано-Франківська область за кількістю обслужених ліцензованими туристичними підприємствами внутрішніх туристів за 2006 рік зайняла перше місце в Україні, а за загальною кількістю обслужених туристів - третє.
За 9 місяців 2007 року туристичними послугами в області скористалися понад 400 тис. відпочиваючих з різних куточків України та зарубіжжя. Це на 48,9 відс. більше, ніж торік. Більше ніж на 4 відс. зріс обсяг наданих послуг, який становить 37,5 млн.грн.
Характерно, що 98 відс. гостей обслужено туроператором "Парктур" туркомплексу "Буковель".
В області розроблено та успішно реалізується ряд проектів і програм, які сприятимуть піднесенню туристично-рекреаційної галузі на якісно-вищий щабель розвитку.
Зокрема, на виконання Програми розвитку туризму в області на 2002-2010 роки, у 2007 році з обласного бюджету було освоєно 639,1 млн.грн. на підтримку дитячого та молодіжного туризму, представлення туристичного потенціалу області на міжнародних туристичних виставкових заходах, рекламно-інформаційну та організаційно-методичну діяльність. Своєчасними та змістовними є програми розвитку мережі пішохідних туристських маршрутів в області “Спільним Шляхом до Об’єднаної Європи” та забезпечення захисту та безпеки туристів в області і розвитку обласної аварійно-рятувальної служби пошуку та рятування туристів на 2006-2010 роки.
Пропозиції Івано-Франківської області щодо категоризації та екокатегоризації садиб сільського зеленого туризму комісією EUROGITIES, які передбачені обласною Програмою розвитку сільського, зеленого туризму на 2007–2010 роки,взяті за основу для створення всеукраїнського стандарту.
Завершено роботу над проектом “Стратегія розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області до 2015 року".
В рамках виконання Стратегії розроблено і подано в Кабінет Міністрів України та Міністерство внутрішніх справ України пропозиції щодо внесення змін до Правил дорожнього руху у частині запровадження спеціальних знаків туристичних об’єктів, пам’яток історії та культури.
Перспективними і важливими для подальшого розвитку галузі є проекти:
- спільно з Тернопільською, Чернівецькою і Хмельницькою областями розроблення комплексної програми розвитку Дністровського каньйону;
- відновлення та пристосування обсерваторії на г.Піп Іван(2028 м) під науковий, навчально-просвітницький та туристично-рекреаційний центр міжнародного рівня з консервацією конструктивних елементів існуючої будівлі. Розроблено проектно-кошторисну документацію, яка на даний час проходить комплексну державну експертизу;
- створення транскордонної мережі розвитку та просування туристичних та інвестиційних можливостей Івано-Франківської області України та повіту Марамуреш Румунії, який впроваджується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини. Проект фінансується Європейським Співтовариством в рамках Програми сусідства «Румунія – Україна». Загальна вартість проекту 525 тис. євро.
Потужний поштовх для розвитку територій можуть дати великі інвестиційні проекти. Яскравим прикладом цього є вкладення інвестицій у розвиток гірськолижного туризму на базі туристичного комплексу "Буковель", де зараз готові до зимового сезону 14 сучасних крісельних підйомників та 50 км лижних трас. В 2006/2007 орієнтовна кількість відпочиваючих склала - 300 тис.чол. Це дає можливість розвитку територій, інфраструктури, підприємництва у сфері туризму та обслуговування.