Відведення під забудову 18 га для ТзОВ "Маодот-І" може помирити міського голову з "Нашою Україною

[b]Два листи — один підпис[/b]

"Щоб питання було позитивно вирішено, на засідання сесії прибуде важка артилерія — Анатолій Матвієнко та Зіновій Шкутяк", — поговорювали депутати в курилці. Першого пов´язують з компанією "Маодот", другий в часи головування у місті й почав історію з виділенням 18 га. Втім, у сесійній залі ні один, ні другий "нашоукраїнець" у п´ятницю, 16 листопада, так і не з´явився. Натомість, "важку артилерію" спробували задіяти бютівці.

Секретар міської ради і водночас заступник голови міськрадівської фракції БЮТ Василь Бойчук зачитав лист на адресу міського голови Віктора Анушкевичуса за підписом першого заступника директора Державного департаменту надлишкового майна та земель Міністерства оборони України П. Неботова, в якому висловлювалося прохання "не виносити зазначене питання на розгляд сесії міської ради". Мовляв, "Міністерство оборони України не надавало згоди на вилучення земельної ділянки площею 17,36 га у військового містечка №13 у м. Івано-Франківську вул. Національної Гвардії та передачі її під забудову ТзОВ "Маодот-І", яке є правонаступником ТзОВ "Маодот". Такий лист мав би принаймні насторожити. Однак в результаті все перетворилося на фарс.

Директор ТзОВ "Маодот-I" Тарас Виноградник теж "озброївся" листом, більше того — за підписом того самого чиновника. "Лист, зачитаний секретарем міської ради, був надрукований о 9 год. 1 хв. ранку і терміново скинутий фракції БЮТ м. Івано-Франківська. Зараз ми розбираємося, чого він виник. Я хочу зачитати лист, який ми отримали буквально 10 хвилин тому, — зауважив Тарас Виноградник. — Шановний Вікторе Андрюсовичу, Державний департамент надлишкового майна та земель не заперечує щодо розгляду на сесії Івано-Франківської міської ради питання щодо реалізації договору та додаткового договору ТзОВ "Маодот-I" по забудові земельної ділянки. Міністерство оборони України підтверджує свою готовність відмовитися від права користування земельною ділянкою після виконання умов зазначеного договору, про що ви будете поінформовані додатково. З повагою перший заступник директора Державного департаменту надлишкового майна та земель П.Неботов".

Тут вже тішилися всі: і ті, хто "за", і хто "проти". І справді — смішно, якби не було так сумно. Адже наочно продемонстровано сутність нашої "правової" держави: коли комусь щось дуже треба, "намалюють" будь-що.


[b]Повітряні замки[/b]

"Багато хто з фракції погоджується з вами, щоб не ламати списи. Буквально перед сесією розглядали даний договір, було кілька пропозицій. Ми готові його проголосувати. Але є декілька правок, зауважень до цього договору", — звернувся до міського голови "нашоукраїнець" Сергій Борзов. Щодо зауважень, то, на думку "нашоукраїнця" Любомира Малофія, договір укладено так, що міська рада, яка надає землю, "має обов´язки, але права не має", "повинна бути конкретика, а не просто говорити про повітряні замки".
"В договорі обумовлено, що "Маодот-I" бере на себе зобов´язання брати участь у будівництві школи та дитячих садків. Що означає — "брати участь"? Та фірма зобов´язана взяти на себе витрати і фінансувати будівництво школи і дитячого садка? Немає жодної конкретики.

Забудова проводиться, але в який термін? Не розписано, що, наприклад, за рік-два має бути зроблена житлова забудова, третій рік — школа, четвертий — дитячі садки. А то вийде так, що по цій угоді можуть збудувати тільки житловий фонд. Квартири продадуть, а школа і дитячі садки залишаться не побудовані. Ця угода абсолютно сира і не дієздатна. Вона потрібна, але не така", — активно обурювався Любомир Малофій.

Схожої думки Ростислав Кукурудз (УНП), мовляв, "доцільно було б обумовити, скільки коштів фірма вкладе в будівництво школи та дитячих садків: чи побудує 100% за свої гроші, чи вкладе 10 тис. грн., і це теж буде називатися, що взяла участь".

Фракція "Блоку Юлії Тимошенко" запропонувала загалом договір про співпрацю "в такій редакції" не затверджувати та повернути його на доопрацювання. "БЮТ стоїть на позиціях забезпечення житлом військовослужбовців за рахунок земель колишніх військових містечок у відповідності до положень Земельного Кодексу України, Закону України "Про планування і забудову територій", указів Президента України з питань інвестування будівництва та придбання житла для військовослужбовців, якими передбачено надання функцій замовника на будівництво на конкурентних засадах, що забезпечить максимальну вигоду як для військовослужбовців, так і для громади міста", — мовиться в заяві БЮТу.

В результаті обговорення договору про співпрацю, депутати вирішили створити робочу групу, яка напрацює остаточний текст угоди. В неї увійшло шестеро представників "Нашої України", чотири — УНП, два — БЮТу та два від фірми "Маодот-I". Головою робочої групи одноголосно обрали Зіновія Фітеля (кандидатура якого, нагадаємо, розглядається на посаду першого заступника міського голови). Передбачається, що доопрацьований варіант договору буде проголосований на наступному пленарному засіданні.
old_editor, 01.01.1970 05:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини