Тільки на цій шахті сталося 5 великих аварій, внаслідок яких загинуло близько 180-ти шахтарів. Щороку в Україні кількість загиблих на шахтах – це сотні гірників.
Українські шахти вважаються найбільш небезпечними у світі. Це зумовлюється тим, що поклади вугілля знаходяться у вкрай складних гірничо-геологічних умовах. Як кажуть фахівці, таких умов немає в жодній країні, де видобувають вугілля.
Окрім того, українські шахти вважаються вкрай старими: у 90-х роках третину з них закрили, оскільки вони експлуатувалися близько 100 років. Більше половини українських шахт вважаються вкрай небезпечними через викиди метану та вугільного пилу.
Саме це, очевидно, дало підстави прем’єр-міністру Віктору Януковичу твердити про те, що навіть попри дотримання усіх заходів безпеки ніхто не застрахований від стихії.
Шахта імені Засядька – одна із найбільш небезпечних на Донбасі - саме через спонтанні викиди метану і вугільного пилу. Починаючи із 1999 року тут в аваріях загинуло близько 180 шахтарів – без урахування жертв 18 листопада. Водночас, саме ця шахта, ще з радянських часів вважалася зразково-показовою, є найбільш прибутковою у вугільній галузі України. До 5% вугілля видобувається саме тут.
Експерти підрахували, що прибуток на шахті за продане вугілля – 250 мільйонів доларів щороку. Саме на шахті Засядька було запроваджено сучасні технології дегазації з допомогою газогенеруючих установок, завдяки чому шахта майже повністю забезпечує себе електроенергією та ще й постачає на інші об’єкти міста.
Незалежна профспілка гірників підрахувала, що кожен мільйон тонн видобутого вугілля коштує Україні два шахтарські життя. У профспілці покладають провину за смерті шахтарів на Кабінет Міністрів, який, на їхнє переконання, не контролює власників шахт і не дбає про поліпшення умов праці.
Найбільші аварії на українських шахтах сталися у 1998 році – на шахті імені Скочинського загинуло 63 гірники, у Луганській області на шахті 14 з’їзду КПРС – 24. У 1999 році на шахті Засядька втратили життя 50 шахтарів.
Найбільша аварія у Східній Європі сталася також в Україні – у 2000-му році на Луганській шахті імені Баракова загинуло 80 шахтарів внаслідок вибуху газу.
Протягом 2001-ого року – знову вибух газу на трьох шахтах - Засядька і на “Краснолиманській” та ім.Кірова, внаслідок чого загинуло 74 гірники. У 2002 ому – шахта імені Засядька і шахта Україна – 20 і 35 людей загинули у пожежах. У 2004-ому на “Краснолиманській” загинуло 37 шахтарів, у 2006 – знову на Засядька і на Суходільсько-Східній на Луганщині – 19 смертей.
Кількість жертв внаслідок вибуху на шахті імені Засядька 18 листопада може стати найбільшою за усі попередні роки не лише в Україні, але й у Європі.