Оцінка достатку через їжу свідчить про системну відсталість країни – політолог

В Україні розпочалося масове вкидання в комунікаційних простір повідомлень, побудованих за типом: «а от я бачив, як народ топче червону/чорну ікру, а, отже, все у нас чудово, народ багатий, а всі розмови про нестачу грошей - це ми «прибідняємося», пише у Фейсбуці політолог Петро Олещук і додає, це – новий тренд, який він називає «жрачка-дискурс».

«Очевидно, ініціаторам ця кампанія видається дуже розумною та переконливою. Проблема лише одна. Сама постановка питання (оцінка достатку у категоріях їжі) - свідчення системної відсталості країни, і, як наслідок, відсталості мислення навіть офіційних пропагандистів», - пише Олещук.

За його словами, оцінка статків через їжу - це критерій, поширений у доіндустріальному, аграрному суспільстві.

«Це у традиційному суспільстві ти багатий, якщо їси щось дороге та багато. Товстий - багатий. Худий - бідний. Ключовий товар - прянощі. Критерій влади - масиви земель як основи для виробництва їжі. Для постіндустріального суспільства "першого світу", схибленого на здоровому харчуванні, калоріях та всьому іншому, ці всі розмови звучать дико. Там, до речі, і самі критерії оцінки їжі та її "вартості" змінюються кардинально, і споживання того, що у нас вважається критерієм достатку, там навпаки асоціюється з бідністю», - вважає політолог.

За його словами, Україна вийде із хронічного відставання лише тоді, коли нікому і в голову не прийде розгортати «жрачка-дискурс», який свідчить, що ми поки що залишаємося на нижчих ступенях «піраміди Маслоу».

Леся, 05.02.2018 08:45



Вибір редакції

Найпопулярніші новини