На Прикарпатті з-під поли продають чіпи для легалізації деревини – громадський активіст

Зранку, 15 червня, запропонували мені прикупити "чіпів для легалізації деревини". Певно сплутали з кимось другим - ніколи нею, тією деревиною, не торгував - певно, не за того прийняли. 

Про це у спільноті Надвірнянці написав громадський активіст Михайло Андрійович.

«Та певна інтрига зацікавила. Якби то не було, "по вартості - "жменя чіпів за 100 гривнів". Загалом, в тій "жмені" вміщається 20-25 штук таких собі пластмасово-металізованих скоб з нанесеним штрихкодом. Саме вистачає на один лісовоз - на одну колоду 3-4 гривні приходиться саме.
Згідно законодавства, той штрих код має нести в собі повну інформацію про похідну деревини - від геодезичних координат виділення лісосічного фонду до фірми-рубаки і т.д. 
Загалом, "чіпати" рубак лісу вважається недоречним. Вони нині виступають одними з кращих платників податків в районі»,
- пише Андрійович.

За його словами, він все ж вирішив перепровірити інформацію в працівників РВ УМВС.

«Дійсно, отримав ствердження того , що продаж чіпів є цілком можливим. Описана ними схема наступна. Деревина "чіпується", як приклад,на першому лісовозі. Щодо колод на інших, слідуючих за першим лісовозом, транспортних одиницях - там "чіпи" не завжди прикріплюються. Тому "лишки" можуть покупцю видаватися "жменями".
З метою надолуження витрат на закупівлю деревини, надлишкові "чіпи" можуть використовуватися багаторазово. На даний час не існує більш-менш досконалої бази "зчитування штрих кодів" - не на кожній лісосіці та пилорамі є відповідне обладнання.
Таким чином, "чіпи" стають такою собі "зворотньою тарою багаторазового використання".
По орієнтовній оцінці, таке нехтування електронним обліком дає підстави вважати, що 40-60% деревини проходить повз статистичний облік»,
- пише Андрійович.

Леся, 16.06.2015 08:38



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини