Кожен другий роботодавець готовий працевлаштувати переселенців із зони АТО

Понад половину компаній в Україні готові працевлаштовувати чи вже працевлаштували переселенців зі східних регіонів. На позаконкурсний відбір біженцям розраховувати не доводиться, але й упередженого ставлення до них теж нема. За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, кожен четвертий роботодавець вважає, що пошукачі із зони АТО нічим не відрізняються від інших пошукачів.

Останні події у країні внесли свої корективи у процес працевлаштування громадян України. Ринок праці став більш активним за рахунок вимушених переселенців. Чимало компаній намагаються заявити про себе як про соціально відповідального роботодавця, тому приймають виклик часу. За даними hh.ua, понад половину роботодавців в Україні готові працевлаштовувати переселенців із зони АТО. Жодних попусків для таких пошукачів нема, проте упередженого ставлення до них теж не спостерігається. Для бізнесу значно більше значення має кваліфікація і ступінь мотивації потенційного співробітника.

Два із п’яти роботодавців зазначають, що вони брали на роботу переселенців на загальних підставах за результатами конкурсного відбору. А кожен десятий перевів своїх співробітників із зони ведення бойових дій у більш спокійні регіони. У одній зі ста компаній існують програми цілеспрямованого працевлаштування біженців на пільгових підставах. Ще в 7% опитаних організацій пошукачів із числа переселенців запрошували на співбесіду, проте ті не пройшли конкурсний відбір. І лише 1 із 14 роботодавців не готовий узяти на роботу переселенців навіть за наявності вакантних місць.

У кожній четвертій компанії, де є досвід працевлаштування переселенців, вважають, що пошукачі із зони АТО нічим не відрізняються від інших пошукачів. Один із семи роботодавців зазначив, що у переселенців вищі зарплатні побажання, проте мотивація таких пошукачів також вища. А кожен десятий засумнівався і в мотивації біженців.

Леся, 12.05.2015 08:32



Вибір редакції

Найпопулярніші новини