Громадяни, яких звільнили з роботи через мобілізацію, мають право оскаржувати це в суді, - Міноборони

Громадяни України, яких звільнили з роботи у зв’язку з мобілізацією до військових частин, мають право оскаржувати це рішення в суді. Про це 10 квітня повідомив заступник начальника Головного командного центру Збройних Сил України генерал-майор Олександр Розмазнін під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Відповідно до чинного законодавства України вони мають право подати до суду і відновитися на своїх посадах. Роботодавці це знають і будуть нести за це відповідальність. Якщо громадян звільнили з місця роботи у зв’язку з тим, що їх викликали на мобілізацію, роботодавці зобов’язані поновити їх на роботі та виплатити середньомісячну зарплатню», – наголосив генерал-майор Олександр Розмазнін. 

Він повідомив також, що за всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці. «Громадянам, які призвані на військову службу під час мобілізації, нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися на день демобілізації. Умови та порядок виплати допомоги визначається Кабінетом Міністрів України», – повідомив генерал-майор Олександр Розмазнін.

За його словами, на сьогоднішній день в державі також врегульовано питання щодо збереження права на підприємницьку діяльність для приватних підприємців у випадку їх призову на військову службу у зв’язку із мобілізацією. При цьому, державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється.

Леся, 11.04.2014 12:42



Вибір редакції

Найпопулярніші новини