Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність екс-міністра Віталія Захарченка у справі “Народ України проти Захарченка”. І зобов”язав МВС розпочати службові розслідування. Досягненням революції вважає це рішення ініціатор позову нардеп Юрій Дерев”янко.
Суд визнав протиправною бездіяльність колишнього головного міліціонера країни Віталія Захарченка у невчиненні ним жодних дій задля зупинення та попередження порушень закону працівниками МВС під час проведення мирних зібрань громадян на території України.
Позов до колишнього міністра подав до Суду народний депутат Юрій Дерев'янко. Впродовж двох місяців до нього долучилися близько 500 українців з різних регіонів країни.
Дерев”янко вимагав визнати незаконною бездіяльність Захарченка, зобов'язати провести службове розслідування та притягнути до відповідальності працівників МВС, які порушили законодавство, застосовували неспіврозмірну силу та спеціальні засоби, під час охорони громадського порядку в місцях проведення зібрань громадян.
Зокрема мова йде про події, які відбувалися на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик у місті Києві з 29 на 30 листопада 2013 року, на вулиці Банковій у місті Києві 1 грудня 2013 року і на Майдані Незалежності та вулиці Хрещатик у місті Києві 11 грудня 2013 року.
Таким чином 5 березня 2014 року Суд задовольнив вимоги депутата і зобов'язав Міністерство внутрішніх справ ініціювати службові розслідування і вирішити питання про притягнення винних до відповідальності.
Нардеп повідомив, що в процесі судового розгляду справи стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ залучало проти мітингувальників ще минулого року міліцейський спецпідрозділ для боротьби з тероризмом — "Омега".
"Спецпідрозділ "Омега" укоплектований десантниками, бойовими плавцями та спеціалістами з гірської підготовки. Це ті нелюди, які роздягли мітингувальника та знущались над ним на вулиці Грушевського", — зазначив він.
За його словами, сьогоднішнє судове рішення — це досягнення революції. "Це заслуга Небесної сотні та мільйонів громадян, які стали на захист своєї честі, гідності та свого майбутнього. Утім, для того щоб в судах люди могли розраховувати на справедливість, а від правоохоронної системи отримати захист, треба ще зробити надзвичайно багато змін", — зауважив Дерев'янко.
Світлана Остапчук