Пряму відповідальність за нинішню катастрофічну ситуацію в галузі професійно-технічної освіти несе Кабмін - Сич

За підсумками обговорення проблем фінансування професійно-технічної освіти на профільному комітеті з питань науки і освіти дійшли кількох принципових висновків написав повідомлення у своєму Фейсбуці народний депутат Олександр Сич.

«ПО-ПЕРШЕ, пряму відповідальність за нинішню катастрофічну ситуацію в галузі несе Кабмін (особливо за рішення, яке приймалося ним у 2011 році одноосібно – коли фінансування закладів ПТО «повісили» на місцеві бюджети, виснажені поборами і нездатними нести такий тягар). На прикладі рідної мені Івано-Франківщини: лише в 2013 було недофінансовано 40% (!) коштів, передбачених у бюджеті області для цих потреб. 
ПО-ДРУГЕ, ідея «багатоканального фінансування» не має підміняти відповідальність держави за фінансування капітальних видатків, обладнання і видання методичної літератури – ідеться про справу національного рівня і ваги! Держава не має красти в дітей задля збільшення видатків на потреби репресивного апарату.
ПО-ТРЕТЄ, із роботодавцями співпрацювати треба, а не трясти «на гроші». Якщо закон їх зобов’язує «допомагати» ПТО безоплатно (без жодних гарантій врахування їхнього інтересу, в тому числі щодо забезпечення якості і кількості їхнього замовлення) – такий закон треба модернізувати. Найкращі ліки від саботажу – не закріпачення й адміністрування, а заохочення і пошук обопільного інтересу.
ПО-ЧЕТВЕРТЕ, всі факти недофінансувань, зловживань і затримок оплати з боку Держказначейства мають бути невідкладно розслідуванні, а винні притягнуті до відповідальності – інакше ми й надалі носитимемо воду решетом, а на діряві бюджети жодних коштів не вистачить. Лише за звітом Держфінінспекції України впродовж 2010-2011рр. виявлено фінансових порушень на суму 389 млн. грн. – а винних і сьогодні немає досі, проте людей у будівельних касках чи масках досі хапають на вулицях», - написав Сич.

Леся, 12.02.2014 17:00



Вибір редакції

Найпопулярніші новини