Представники ОПОРИ дають абітурієнтам поради з приводу вступної кампанії

1 липня у всіх вищих навчальних закладах країни стартувала вступна кампанія. Тож тепер, після складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання, абітурієнти подаватимуть заяви на вступ та інші необхідні документи у приймальні комісії вишів або відправлятимуть їх через мережу Інтернет. Громадянська мережа ОПОРА, яка вже п’ятий рік поспіль проводить громадське спостереження за дотриманням процедур вступу навчальними закладами, 2 липня на прес-конференції у Івано-Франківську наголосила на основних моментах, на які слід звертати увагу вступникам та їхнім батькам.

1. Ознайомтеся з правилами прийому вищих навчальних закладів, до яких вступатимете. Досвід минулих спостережень показав, що найбільше абітурієнти страждають від власної ж некомпетентності, в тому числі й необізнаності з основними документами, які регулюють процедуру вступу до омріяного ВНЗ – Правилами прийому та додатками до них. Саме ці документи визначають механізми вступу і, що важливо, – надають перелік предметів ЗНО, результати з яких потрібно мати, аби вступити на конкретну спеціальність, та визначають прохідний бал з профільного предмета (який за рішенням вишу може бути вищим ніж 140 балів).

2.  Дізнайтеся обсяги державного замовлення. Загалом, інформацію стосовно обсягів державного замовлення на кожну зі спеціальностей Міністерство освіти й науки мало б довести до відома вищих навчальних закладів до початку вступної кампанії, тобто до 1 липня. Виші, у свою чергу, повинні проінформувати про це вступників. Зазвичай, така інформація розміщується на стендах та веб-сторінках  ВНЗ.

3. Дочекайтеся результатів ЗНО з усіх предметів та роздрукуйте їх з власної особистої сторінки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. При подачі документів до інформаційної картки додається сертифікат, який підтверджує участь абітурієнта у тестуваннях ЗНО. Громадянська мережа ОПОРА радить не панікувати тим вступникам, які ще не отримали результатів зі всіх предметів. Останній термін їх оприлюднення – 7 липня (для додаткової сесії – 17 липня), тому у них буде вдосталь часу, аби подати необхідні документи до приймальних комісій. У разі, якщо абітурієнт подавав апеляцію, то до ВНЗ слід іти з результатами, визначеними за підсумками повторної перевірки роботи.

4. Не подавайте документи у перші дні вступної кампанії. Кампанія триватиме цілий місяць – з 1 по 31 липня, а для тих, хто здаватиме вступні випробування чи складатиме творчі конкурси – по 20 липня. Тому, рекомендуємо вступникам не створювати черг у приймальних комісіях в перші дні вступної кампанії. Наголошуємо, що рейтингова позиція у конкурсному списку не залежить від оперативності реєстрації заяви у вищому навчальному закладі, а тому не радимо поспішати з подачею документів.

Те саме стосується й подачі заяв у електронній формі. Минулорічна практика вказує на наявність чималих технічних проблем з оформленням заяв через систему дистанційного вступу у перший тиждень вступної кампанії. Це, в першу чергу, спричинено великим навантаження на систему Єдиної державної електронної бази з питань освіти, через що вона може давати збої. Тому, радимо спочатку зареєструйтеся на спеціальному ресурсі - http://ez.osvitavsim.org.ua, а потім, не поспішаючи, відправляти дистанційну заяву. Окрім цього, якщо маєте можливість та обрані Вами ВНЗ знаходяться у рідному місті, краще подавати заяву та необхідні документи для участі у конкурсному відборі особисто у приймальну комісію ВНЗ. У такому разі, працівники комісії зобов’язані надати вступнику підтверджуючий документ – розписку про отримання від нього документів для вступу.

5. Слідкуйте за рейтинговим списком. Після кожної з трьох хвиль зарахування рейтинговий список рекомендованих до зарахування коригуватиметься. Відповідно до змін, внесених у цьогорічні Умови прийому, рішення приймальної комісії про рекомендацію до зарахування тепер також розміщуватиметься на веб-сайтах вищих навчальних закладів. Окрім цього, ця інформація оприлюднюватиметься на стендах вишів та передаватиметься в Інформаційну систему «Конкурс».

У разі порушення прав абітурієнтів на рівний та чесний вступ, юристи мережі ОПОРА нададуть фахову допомогу - для цього необхідно зателефонувати за номером 044 222 57 27. «Гаряча лінія» працюватиме кожного робочого дня з 9 до 18 години. Окрім цього, закликаємо вступників ознайомитися з підбіркою корисних матеріалів, які допоможуть зорієнтуватися у  етапах та процедурах вступної кампанії, ознайомитися з термінами подачі заяв та інших документів до приймальних комісій особисто й через електронну форму  та підкажуть, як не загубитися у рейтингових списках рекомендованих до зарахування.

Леся, 04.07.2013 09:34



Вибір редакції

Найпопулярніші новини