Руслан Марцінків: «Представники влади блокують ухвалення справедливого порядку розподілу субвенцій регіонального розвитку»

«Регіонали» та комуністи блокують ухвалення справедливого порядку розподілу між областям бюджетної субвенції на здійснення заходів соціяльно-економічного розвитку окремих територій», – заявив народний депутат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Руслан Марцінків, коментуючи 20 червня 2013 року рішення профільного парламентського комітету відкласти на доопрацювання проєкт Закону № 2622 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо субвенції на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій».

Згаданий законопроєкт, авторами якого є депутати-свободівці, зокрема Ірина Сех та Руслан Кошулинський, на рівні Бюджетного кодексу визначає порядок та умови надання місцевим бюджетом субвенції на здійснення заходів щодо соціяльно-економічного розвитку окремих територій та передбачає, що розподіл субвенції між регіонами слід здійснювати пропорційно фактичній чисельності їхнього населення.

Як зазначив Руслан Марцінків, у разі ухвалення цей закон покладе кінець щорічній практиці незбалансованого та несправедливого розподілу рішеннями уряду мільярдів гривень бюджетної субвенції на заходи соціяльно-економічного розвитку окремих територій. «Кабінет Міністрів розподіляє ці кошти в ручному режимі, керуючись політичною чи іншою доцільністю, що, безумовно, є глибоко корупційною схемою та ставить органи місцевого самоврядування в пряму залежність від ласки центральної влади», – підкреслив народний депутат.

Як нагадав депутат, лише протягом 2012 року Кабінет Міністрів України чотири рази вносив зміни до постанови № 106 “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій”.

2012 року, коли середній обсяг субвенції на одного мешканця України склав 61,4 грн., на мешканця Донецької области припало 210,0 грн. субвенції, міста Севастополя – 188,9 грн., Полтавської области – 150,0 грн., Одеської – 131,2 грн. Водночас на мешканця Дніпропетровської области – 0,6 грн., Хмельницької – 2,3 грн., Львівської – 3,0 грн.

Руслан Марцінків зауважив, що упродовж 2011-13 років понад 33% загального річного обсягу цієї субвенції було надано Донецькій області, частка населення якої становить 9,6% населення країни. На Тернопільську ж область із часткою населення 2,4% кошти взагалі не було спрямовано.

Леся, 20.06.2013 15:10



Вибір редакції

Найпопулярніші новини