13 червня у м. Івано-Франківську відбулася презентація системи он-лайн навчання членів виборчих комісій. Захід відбувся в рамках проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців» Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці із Центральною виборчою комісією за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку і Міністерства закордонних справ Норвегії.
Участь у презентації взяли також народні депутати України, депутати обласної та Івано-Франківської міської ради, представники Комітету виборців України, інших громадських організацій краю.
Головною метою створення системи он-лайн навчання членів виборчих комісій, як відзначили під час заходу її розробники, полягає у наданні можливості усім зацікавленим особам власноруч пройти навчання, необхідне для успішного виконання обов’язків члена виборчої комісії з виборів народних депутатів України, а в подальшому – на будь-яких виборах в Україні.
Власне, сама система складається з модуля дистанційного навчання, бібліотеки («бази знань»), банку тестових запитань, бази даних користувачів та аналітичних інструментів
Система має низку переваг, зокрема вона дозволяє ЦВК за мінімальних організаційних і матеріальних витрат охопити максимальну аудиторію, контролювати зміст навчальних матеріалів та якість навчання, застосовувати індивідуальний та груповий підхід до навчання, робити статистичний аналіз проблемних питань, підтримувати зворотній зв'язок із користувачами, систематизувати інформацію про дійсних та потенційних членів виборчих комісій для формування бази даних кадрового резерву.
Складовою системи є бібліотека, в якій можна знайти різноманітні документи та інформацію щодо проведення виборів: законодавство та підзаконні акти; посібники, в тому числі графічні та відеоматеріали; затверджені ЦВК форми виборчих документів і зразки їх правильного заповнення; а також питання-відповіді.
Як відзначив під час заходу народний депутат України від ВО «Свобода» Олександр Сич, ідея розроблення та впровадження такого роду системи онлайн-навчання є достатньо корисною й вартою уваги, адже дозволяє оптимізувати та належним чином організувати процес навчання майбутніх членів виборчих комісій.
«При належному підході та відповідному бажанні функціонування системи онлайн-навчання може значно сприяти зростанню фаховості та компетентності працівників виборчих комісій, дозволить систематизувати їх знання, зайвий раз перевірити і вдосконалити уже набуті навики. Вельми корисною така система може виявитись і для політичних партій, як суб’єктів виборчого процесу, для кожної з яких фаховість делегованих до виборчих комісій представників є важливою складовою захисту здобутих під час голосування результатів», – зауважує Олександр Сич.