Замість сезонного збирання полуниць у Польщі -
сексуальна експлуатація у борделі. Так минулого року закінчились пошуки роботи
закордоном для однієї франківчанки. Щороку чимало прикарпатців стають жертвами
торгівлі людьми. Вони не потрапили би у халепу, якби були обізнані із цією
проблемою, переконані у місцевому Карітасі. Щоб захистити франківчан від
потрапляння до рук торгівців людьми, Благодійний фонд розгорнув у місті
незвичну виставку коміксів "На межі".
В основі цих коміксів - 7 реальних історій, які трапилися з українськими заробітчанами закордоном. Щороку від негативних наслідків трудової міграції страждають понад 30 тисяч українців. Більшість із них працюють у будівельній та сільськогосподарській галузях. Тенденція останніх років -- жертвами торгівлі людьми стає все більше чоловіків, які змушені працювати у кабальних умовах без оплати праці. Лише за 5 місяців роботи у цьому році до Карітасу звернулося 11 жертв торгівлі людьми.
Паралельно із виставкою просто неба усім бажаючим Карітас надавав консультації про правила працевлаштування закордоном. Щоб не потрапити у трудове рабство, розповідає соціальний працівник Микола Фурик, в першу чергу, треба перевірити легальність фірми, укласти трудовий договір на зрозумілій їй мові і скріпити його "мокрою" печаткою. Серед жертв торгівлі людьми чимало осіб, які підписали угоди, складені англійською мовою, у яких не розуміли ні слова. Траплялися випадки, коли ці угоди були скріплені лише підписом, відтак, не були легітимним. Крім того, документи на виїзд закордон людина має виготовляти особисто і не віддавати свій паспорт незнайомим людям.
"Для цих коміксів ми свідомо відібрали історії, які закінчилися щасливо, щоб люди розуміли, що вони завжди можуть вибратися з халепи. Якщо вони будуть поінформованими про проблему торгівлі людьми, у них є шанс не потрапити до рук работоргівців і влаштуватися на роботу, про яку вони мріяли, - розповіла Наталія Козакевич, виконавчий директор Івано-Франківського Карітасу. Виставку коміксів вже побачили у багатьох місцевих навчальних закладах, а далі вона помандрує іншими містами України.
Виставка відбулася в рамках проекту "Ми маємо право знати більше", який БФ "Івано-Франківськ УГКЦ" виконує за підтримки Агенції США з Міжнародного розвитку та Міжнародної організації з міграції.