Напередодні святкування Дня журналіста в Управлінні ДСНС області відбулася прес-конференція для представників центральних та регіональних засобів масової інформації за участі першого заступника начальника Управління ДСНС в області полковника служби цивільного захисту Ігора Оксентюка .
В ході прес-конференції представники засобів масової інформації дізналися про підсумки діяльності пожежно-рятувальної служби Прикарпаття за п’ять місяців 2013 року, про статистику пожеж та інших нештатних ситуацій, що за цей період мали місце на теренах Івано-Франківщини, почули про перспективи на майбутнє служби з надзвичайних ситуацій. Одним із основних напрямків діяльності Управління та його територіальних підрозділів, підкреслив Ігор Володимирович, є насамперед проведення комплексу заходів щодо недопущення виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій, особливо в літній відпочинковий період, навчання населення правил безпеки життєдіяльності, адже причиною виникнення більшості трагічних випадків, як відомо, є людський фактор.
Велика увага спільно з органами місцевої влади та самоврядування приділяється створенню нових місцевих пожежних команд у віддалених населених пунктах області задля забезпечення їх належного протипожежного захисту. Загалом за поточний 2013 рік на території Івано-Франківщини надзвичайних ситуацій не зареєстровано. Підрозділами пожежно-рятувальної служби було здійснено близько 8 тисяч виїздів за сигналом «Тривога», ліквідовано 672 пожежі, під час яких рятувальниками врятовано життя 25 осіб та матеріальних цінностей на суму близько 5 млн. 71 тис. гривень. Протягом поточного періоду 2013 року в непоодиноких випадках виникали пожежі в природних екосистемах області. За 5 місяців 2013 року зареєстровано 172 пожежі в природних екосистемах на загальній площі 67,2 га.
Також на представників засобів масової інформації чекав і приємний момент – за плідну та ефективну співпрацю, вагомий внесок у висвітлення діяльності пожежно-рятувальної служби Прикарпаття журналісти були нагороджені подяками Управління ДСНС в області, а кореспонденти обласного радіо Любов Крайня та газети «Галичина» Ігор Никорович відомчими відзнаками Управління ДСНС в області нагрудними знаками «За заслуги у сфері цивільного захисту ».
Прес-конференція відбувалася на території стадіону спортивно-оздоровчого комплексу імені Героїв-пожежних. Після завершення її офіційної частини на представників мас-медіа чекали несподіванки – показові виступи пожежно-рятувальних підрозділів, а також різноманітні конкурси, у яких мав змогу взяти участь кожен бажаючий. Представники засобів масової інформації, яких уже навряд чи й можливо чимось здивувати, були вражені: кажуть, такого не сподівався ніхто.
На першому конкурсному етапі – спуск крутопохилою навісною переправою з четвертого поверху навчальної вежі приз отримали журналістки Ольга Гриців з ТРК «РАІ» та Вікторія Мартинович з інтернет-агенції «Коломия веб-портал».
Другий був по-справжньому бойовий – у складів ланки газодимозахисної служби журналісти здійснили розвідку умовної пожежі та врятували потерпілого із задимленого приміщення.
– Вражень – море, – зізнався фотокореспондент УНІАНУ Микола Мацюк, однак він не заздрить рятувальника. Фотографувати та фільмувати різні події – одна справа проте брати в них безпосередню участь – це геть інше.
З ним згоден і журналіст інтернет-видання «Бріз» Сергій Білий, який теж відчув на собі специфіку роботи ланки газодимозахисної служби. Лише особисто поспілкувавшись із рятувальниками, зауважує пан Сергій, зрозумів, наскільки важкою є ця професія. Сам тут працювати навряд чи наважився б, однак, з великою повагою ставиться до цих мужніх людей, для котрих рятувати життя – справа буденна.
Ще на інших конкурсних етапах журналісти ще гасили пожежу вогнегасником і проводили гасіння автомобіля, який потрапив в дорожньо-транспортну пригоду, прокладали рукавну лінію від пожежної автоцистерни та струменем води поціляли у спеціальну мішень.
Коли резервуар на мішені наповниться водою і загориться лампочка – справу зроблено. Тобто протиборство двох стихій – води та вогню – на межі якій власне і відбувається боротьба за життя та майно людей – журналісти відчули сповна. А Світлана Козлик – власний кореспондент телеканалу СТБ – мала можливість побувати у салоні спеціальної техніки рятувальників – бойової розслідувальної дозиметричної машини.
Зустріч представників засобів масової інформації із рятувальниками добігала кінця. Перший заступник начальника Управління ДСНС в області Ігор Оксентюк подякував усім присутнім за те, що і вони, журналісти, долучаються до нелегкої, але потрібної справи – пропаганди правил безпеки життєдіяльності серед населення.