У Калуші вчора розпочала роботу науково-практична конференція «Проблеми техногенно-екологічної безпеки на території Калуського гірничопромислового району».
Серед учасників заходу - науковці Інституту геохімії
навколишнього середовища НАН України, Карпатського відділення Інституту
геофізики ім. С.Субботіна НАН України (м. Львів), Національного інституту
стратегічних досліджень при Президентові України, а також представники
Міністерства екології та природних ресурсів України, Всеукраїнської екологічної
ліги.
Мета проведення науково-практичної конференції, за словами першого заступника
голови облдержадміністрації Василя Плавюка, - пошук шляхів вирішення комплексу
екологічних проблем Калуського району.
«Щодо цього вже є напрацьовані рішення, - зазначив у коментарі журналістам Василь Плавюк. – Перше – остаточне вивезення гексахлорбензолу, обов’язкове продовження фінансування робіт у Домбровському кар’єрі, укріплення північного борту, обвідної канави, щоб припинити доступ води».
Важливими також є питання відселення людей з будинків, розташованих поблизу екологічно небезпечних ділянок, та надання матеріальної і технічної допомоги міжнародними організаціями, зокрема, у плані проведення моніторингу Калуської промислової зони.
У проекті резолюції науково-практичної конференції, як підкреслив Василь Плавюк, враховуються можливості для відновлення виробництва калійних добрив.
«Коли відновиться виробництво, держава не витрачатиме кошти на екологічні проблеми, - переконаний Василь Плавюк. – Тоді екологією займатиметься те підприємство, яке буде використовувати нашу сировинну базу».
Заплановано, що спектр шляхів вирішення екологічних проблем Калуського району розглядатимуть представники комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Передбачається, що вони відвідають Прикарпаття вже у травні в межах проведення виїзного засідання Комітету.