Остап Семерак: У США ініціюють розширення географії «закону Магнітського» і нову резолюцію щодо України

Українська влада сьогодні ще має можливість змінити внутрішню політику і таким чином уникнути міжнародної ізоляції та санкцій Заходу, зокрема фінансових та майнових.

 Про це в ефірі «Радіо Ера FM» заявив народний депутат України шостого скликання Остап Семерак

 «Сьогодні якраз є момент, коли можна ще змінити внутрішньоукраїнську політику так, щоби повернутися назад із мінімальними втратами», – зазначив він.

 Політик нагадав, що восени минулого року Сенат США ухвалив резолюцію стосовно України, якою, зокрема, «рекомендував Державному департаменту застосувати візові заборони до чиновників, які причетні до порушень прав людини». 

 Остап Семерак зауважив, що «на момент прийняття цієї резолюції головою профільного комітету закордонних справ Сенату був Джон Керрі, який сьогодні очолив Державний департамент».

 Політик відзначив, що «звичайно, резолюція – це не закон, вона має рекомендаційний характер», однак, зараз колишній кандидат у президенти США, сенатор від Республіканської партії Джон Маккейн ініціює розширення географії застосування «закону Магнітського».

 Остап Семерак наголосив, що «закон Магнітського» передбачає не лише візові, але й фінансові та майнові санкції щодо тих посадовців, які порушують права людини.

 Крім того, за словами Остапа Семерака, «у Палаті представників Конгресу США зареєстрований проект нової резолюції, який стосується оцінки політичних процесів в Україні; його зареєструвала конгресмен Марсі Каптур, яка, до речі, має українське походження і дуже вболіває за українську ситуацію».

 «Американці зробили свій вибір, і він є не на користь тих осіб, які причетні до порушення прав людини. І навіть якщо українська влада сьогодні змінить свої настрої і позиції щодо внутрішньої політики, ті посадовці, судді, прокурори, які були причетні до порушень, звичайно, понесуть відповідальність. Тому що покарання є невідворотне в демократичних країнах», – відзначив Остап Семерак.

Леся, 25.02.2013 11:50



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини