На думку народного депутата України, голови Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Олександра Сича, спільне блокування опозиційними політичними силами початку роботи другої сесії Верховної Ради України обумовлене прагненням «перезавантажити» процес парламентаризму в країні, привести його у відповідність до конституційних засад й у такий спосіб позбутись фобій чинного режиму та владної на сьогодні Партії регіонів.
Як відзначив у коментарі представникам засобам масової інформації народний депутат України від ВО «Свобода» Олександр Сич, нинішня парламентська криза в Україні стала наслідком тривалого, системного нівелювання засадничих конституційно-правових приписів, що здійснювалося задля політичної доцільності в намаганні тих чи інших політичних суб’єктів будь-якою ціною задовольнити власні інтереси. Помах руки Чечетова, що чи не найбільш яскраво уособлював її протягом попередньої каденції, забезпечуючи прийняття нелегітимних рішень на шкоду інтересам національним, лише сприяв дискредитації найвищого представницького органу держави.
Збереження існуючої практики, за словами свободівця, надалі недопустиме.
«Персональне голосування депутатів, що безпосередньо визначено Конституцією та чинним законодавством України, є нашою принциповою позицією. Повернення парламентського процесу в законодавче поле апріорі неможливе без ретельного дотримання процедури особистого голосування депутатами. Досягти цього в чинних умовах можна за допомогою введення в дію системи голосування «Рада-3», однак на перешкоді її впровадженню стоять численні фобії Партії регіонів», – зазначив Олександр Сич.
За словами народного депутата України, шляхом фальсифікацій на виборах та маніпуляцій уже в сесійній залі парламенту Партії регіонів таки вдалося сформувати формальну «карткову» більшість. Втім, протидіючи впровадженню системи «Рада-3», режим насправді засвідчує не тільки крихкість цієї псевдобільшості, але й власну слабкість та нікчемність.
«Українському парламентаризму необхідне сутнісне «перезавантаження». Персональне голосування депутатом – одна з тих основ, на якій воно мало б здійснюватися», – резюмував свободівець.