Висновки комісії обласної ради щодо масового спорудження міні-ГЕС

За ініціативи голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича у Верховинському районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму, на якому розглядалося питання щодо перспектив та можливих негативних наслідків масового спорудження міні-ГЕС на карпатських річках Івано-Франківської області.
Засідання комісії проводилося у розширеному форматі з залученням фахівців, науковців та громадських активістів. Також у роботі комісії взяли участь голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови обласної ради Остап Дзеса.

Члени комісії та запрошені ознайомилися з будівництвом ГЕС на річці Дземброня та зустрілися з місцевими жителями.

Олександр Сич зазначив, що неоднозначне ставлення до цього питання і спонукало обласну раду до організації розширеного засідання постійної комісії у вигляді громадських слухань. У відповідності до норм чинного законодавства обласною радою дане питання не розглядалось. Рішення про надання дозволу на розробку проекту будівництва міні – ГЕС на території Верховинського району були прийняті Верховинською селищною радою та 11 сільськими радами, які зараз приймають рішення про відміну цих погоджень. 

Голова  обласної ради Олександр Сич, підводячи підсумки засідання зазначив, що спеціалісти профільних управлінь мали проконтролювати правильність надання погодження сільськими радами, а процес будівництва повинен був бути під постійним контролем інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та у разі виявлення порушень зупинятись. Також Олександр Сич запропонував доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з  гідроелектростанції, а також наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, та їх впливу на якість води та на навколишнє середовище.

В результаті широкого обговорення постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму дійшла таких висновків: 

1. Звернути увагу Верховинській районній державній адміністрації, Верховинській районній раді, Верховинській селищній раді та сільським радам на необхідність неухильного дотримання норм чинного законодавства України при прийнятті рішень, пов’язаних з будівництвом міні-ГЕС.

2. Рекомендувати Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області здійснювати контроль за дотриманням норм чинного законодавства під час проектування та будівництва міні-ГЕС.

3. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області звернутися до Мінприроди України щодо проведення комплексної екологічної експертизи національного проекту «Енергія природи» на предмет дотримання екологічної безпеки при реалізації проекту будівництва малих ГЕС у Карпатах, врахувавши зменшення водності гірських річок.

4. Доручити Державній екологічній інспекції в Івано-Франківській області провести перевірки та надати її результати обласній раді, а також довести до відома громадськості щодо:
– якості води до водозабору Пробійнівської міні-ГЕС та на виході з  гідроелектростанції;
– наявності та характеру забруднення труб, які використовуються в будівництві міні-ГЕС, та їх впливу на якість води та навколишнє середовище.

5. Інвестору – замовнику Дзембровської міні-ГЕС провести коректуру проекту будівництва міні-ГЕС та в найкоротші терміни виконати приписи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області та приписи Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

6. Інвестору – замовнику Дзембровської міні-ГЕС провести громадське обговорення із залученням зацікавлених сторін на предмет укладання угоди між інвестором та Бистрецькою сільською радою, Верховинською районною радою, та Верховинською райдержадміністрацією, а саме договору про соціально-економічний розвиток території.

7. Рекомендувати громадським екологічним організаціям організувати екологічний контроль та моніторинг будівництва міні-ГЕС у Верховинському районі, передбачений законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Леся, 17.04.2012 09:09



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини