За даними соціологічної групи «Рейтинг», 36% опитаних громадян готові особисто відстоювати свої права та інтереси шляхом участі в акціях протесту, у т.ч. 13% – однозначно готові. Для порівняння у квітні минулого року готових особисто відстоювати свої права в акціях протесту було дещо більше – 40%, у т.ч. 17% – були однозначно готові до цього.
Разом з тим 55% - не готові брати участі у протестах (у квітні було 51%). Ще 10% - не змогли відповісти на питання.
Традиційно найвища готовність до протестів на Заході (54%). Значно менше готових до протестів на Півночі (36%), Півдні (33%), в Центрі (32%) України. Ще менше – на Донбасі (28%) та на Сході 24%).
Порівняно з квітнем минулого року рівень протестної активності громадян зріс лише на Заході та Півдні країни.
Серед виборців найвища готовність до протестів серед прихильників Свободи (65%), а також Батьківщини (52%), УДАРу (49%) та Фронту змін (48%). Найнижча – Громадянської позиції, Партії регіонів, КПУ та серед «невизначених».
Варто зазначити, що найвища готовність до протестів спостерігається серед працюючих громадян, людей з середніми доходами та середньою освітою. Спостерігається незначне послаблення протестних настроїв серед громадян з вищими доходами та з вищим рівень освіти.
Як правило, це люди широкого вікового спектру. Найпоширеніші простестні настрої серед студентів, робітників та безробітних, трохи менше серед підприємців. Це частіше чоловіки, ніж жінки, більше мешканці сіл.