У Івано-Франківську пластуни презентують унікальну українську настільну карткову гру «За Волю!»

У понеділок, 5 вересня в кафе «Бункер» з ініціативи станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України буде презентовано унікальну українську настільну стратегічну карткову гру «За Волю!». Особливістю гри є те, що окрім азарту, вона несе просвітницький характер.

«За Волю!» - це стратегічна гра для двох осіб. Кожний гравець грає однією колодою карток, що представляє одну з держав Другої Світової Війни. Кожна картка, яких в наборі є 126, має свої особливості – або допомагати в нападі на противника, або оборонятись. Гра рекомендується дорослим та дітям від 12 років.

Сторонами гри є Українська Повстанська Армія та Вермахт фашистської Німеччини.

Гра була вигадана 2004 року членом Пласту з Канади – Андрієм Водославським на одному з пластових таборів. Першими власноруч зробленими картками, він бавився з дітьми. Юним пластунам припала до душі така історично-виховна розвага і вони, їхні батьки та інші пластові виховники наполягли на тому, щоб створити карти на професійному рівні. Адже окрім звичайної розваги молодим людям гра несе просвітницький характер. Вона ілюструє, що УПА боролась не тільки проти загонів НКВД, але й проти фашистської Німеччини.

Так, вже у 2010 році перший тираж гри, що друкувався у Львові, побачили українці Канади та США.

Офіційно гру видало новостворене підприємство Андрія Водославського – «Painted Fox Productions» («Фарбований лис»). Ілюстрації для карток створили українські художники з київської творчої майстерні «Культбаба».

Не зважаючи на те, що гра «За Волю!» спершу поширювалась у колі діаспори, вона викликала неабияке зацікавлення і в Україні. Через це у 2011 році було віддруковано другий, невеликий тираж, який став вже більше адаптований для українського гравця.

Оскільки ніша саме українських настільних ігор в нашій державі не заповнена, гра «За Волю!» є чи не першою, яка висвітлює боротьбу українського народу за свою державність. Вона може слугувати добрим подарунком чи сувеніром для близьких людей.

Спершу продукт поширюватиметься виключно комерційним шляхом. Якщо гра викличе зацікавлення у суспільстві і успішно реалізовуватиметься, наступні тиражі  гри пластуни поширюватимуть серед навчальних закладів безкоштовно.

Леся, 02.09.2011 11:29



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини