Збиток від дій Кабінету міністрів в 2004 році під керівництвом Віктора Януковича може позмагатися з сумою осудних збитків у "газовій справі" Юлії Тимошенко.
Про це пише у суботу тижневик "Дзеркало тижня. Україна".
Зокрема, йдеться про реалізовану чиновниками уряду і керівництвом НАК "Нафтогаз Україна" у квітні-серпні 2004 року схему погашення заборгованості перед РАО "Газпром" за спожитий українськими споживачами і не оплачений Україною у 1997-2000 роках природний газ.
15 листопада 2001 року Верховною Радою була ратифікована міжурядова про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського природного газу по території України.
Документ визначив остаточний механізм погашення заборгованості НАК "Нафтогаз Україна" перед РАО "Газпром" шляхом випуску стандартних корпоративних єврооблігацій з терміном погашення з 2004 по 2013 рік.
Для України така схема погашення газових боргів була надзвичайно вигідна і дозволяла поступово, не погіршуючи фінансового стану "Нафтогазу України", погасити всі борги до 2013 року, зазначає автор.
Однак, за рішенням кількох українських чиновників у реалізацію цього проекту з порушенням закону було внесено корективи, які спричинили "надмірні витрати".
Зокрема, до протоколу переговорів від 6 серпня 2002 року між "Газпромом" і "Нафтогазом" була внесена фраза про залучення "Внешэкономбанка" (ВЕБ) як єдиного фінансового консультанта і компанії White & Case в якості юридичного консультанта.
Це і стало початком реалізації задуму про зміну схеми погашення боргу і переходу з єврооблігацій на розрахунок грошовими коштами.
Правління НАК погодилося з пропозицією "Газпрому" щодо врегулювання заборгованості шляхом переуступки всієї наявної заборгованості НАК "Внешэкономбанку" всупереч розробленій раніше схемі.
Завершило цю схему прийняття відповідної постанови Кабінету міністрів від 06.08.2004 року.
"У зв'язку з цим виникає питання, чи порушує закон прем'єр-міністр (у даному випадку, Янукович), підписуючи незаконну постанову?", - запитує автор.
Видання підрахувало, що ймовірні збитки України за всіма рішеннями в газовій сфері за десять років становлять 38,6 мільярдів доларів.
Як відомо, в "газовій справі" Юлії Тимошенко збитки від її діяльності оцінюються в 1,5 мільярди гривень.