Судилище над Юлією Тимошенко перетворилося на відверту політичну розправу Януковича над своїм головним опонентом із позбавленням її права на захист та із застосуванням грубої фізичної сили проти її команди.
1. Печерський суд над Юлею Тимошенко, прозваний у народі «печерським судилищем», є політичною розправою над лідером опозиції, замовленою Януковичем.
Він за будь-яку ціну хоче усунути Тимошенко як найпотужнішу фігуру, що протистоїть його планам, як головну політичну перепону на шляху до остаточної кримінальної окупації країни та закріплення тотального панування нинішнього режиму на десятиріччя вперед.
Янукович переконався, що він ніколи не зможе домовитись з Юлею Тимошенко, що вона не зрадить своїх принципів, що він не здатен залякати Тимошенко, що йому не по силах її зламати. Залишилось одне – кинувши її за грати, захиститися від неї мурами в’язниці.
2. Так само, як злочинці звикли робити свої чорні справи нишком у пітьмах і при цьому дуже бояться розголосу, так і Янукович боїться висвітлення процесу над Тимошенко.
Попри всі гучні обіцянки і заяви влади щодо забезпечення прозорості судового процесу над Юлею Тимошенко, насправді судилище проходить негласно, у закритому режимі.
Давши відповідну обіцянку під час перебування у Європі, Янукович спочатку дозволив пряму трансляцію із зали суду. Однак, така відкритість відразу продемонструвала громадськості повну абсурдність та безпідставність звинувачень, сфабрикованих проти екс-прем’єра Генпрокуратурою. Тому Янукович дав команду судді Кірєєву припинити трансляцію, заборонити фото- і відео зйомку та обмежити доступ преси.
Влада боїться правди. Адже як продемонстрував минулий тиждень судилища, свідки, залучені слідством проти Юлії Тимошенко, на судилищі дали покази на користь Юлії Тимошенко (див. щоденник). Ці покази повністю доводять її невинуватість: Юлія Тимошенко не порушувала закону і не перевищувала повноважень при укладенні газових угод, діяла в національних інтересах країни, і досягла максимально сприятливих на той момент умов газопостачання для України.
Один із свідків так прямо і сказав, що за весь час своєї роботи він не бачив людини, яка б так щиро як Тимошенко боролася за справедливість та обстоювала національні інтереси. «Не вважайте за емоцію, але більшого патріота і борця за справедливість, ніж прем'єр Тимошенко я не зустрічав у своєму житті", - сказав екс-заступник міністра Кабінету міністрів Іван Ратушняк.
3. Печерський суд в особі судді Кірєєва грубо порушує право Юлії Тимошенко на захист, гарантоване Конституцією будь-якому громадянину України.
З самого початку Кірєєв фактично не дав часу Юлії Тимошенко ознайомитись зі своєю справою: замість двох місяців, потрібних за нормальних умов для ознайомлення з 5000 сторінок тексту звинувачення, Кірєєв дав їй кілька днів, за які прочитати такий об’єм неможливо просто фізично.
Так само не отримали достатнього часу на ознайомлення зі справою і адвокати Тимошенко: їм так само давали по два-три дні на читання 5000 сторінок. Ефективно захищати свого клієнта без необхідної інформації та підготовки неможливо.
Попри всі канони цивілізованого судочинства, самій Юлії Тимошенко суддя не дає змоги аргументовано доводити свою правоту – Кірєєв її або грубо перебиває, або просто ігнорує озвучені нею свідчення.
Таким чином, нинішнє дійство у Печерському суді, яке починалося як суд, але відразу стало судилищем (бо справжній суд за кілька годин розібрався б, що ніякої вини Тимошенко немає), Янукович, відкинувши зайві формальності, перетворив сьогодні на відверту політичну розправу над своїм головним опонентом з елементами застосування фізичної сили.
Яскравим свідченням цього є події 26 липня, коли бійці спецпідрозділу «Грифон» за наказом судді Кірєєва побили в залі Печерського суду присутніх там народних депутатів, журналістів та прихильників Юлії Тимошенко. В результаті, кілька людей отримали серйозні ушкодження, у т.ч. струси мозку і потрапили до лікарні.
4. Оскільки те, що відбувається у Печерському суді, не є судом у загальноприйнятому для цивілізованого світу розумінні цього слова, Юлія Тимошенко змушена відповідно і реагувати. Зокрема, відмовою вставати під час звернення до судді. Сама екс-прем’єр пояснила свій протест так: «Я розумію, що вам необхідно, щоб я встала перед цією мафією, може ви хочете, щоб я одразу на коліна встала, але цього не буде».
5. Показово, що увесь світ також не вважає процес над Тимошенко справедливим і об’єктивним судом.
Так, колишній співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України Ганне Северінсен переконана, що справжньою метою суду над Тимошенко є не дозволити їй балотуватися на наступних виборах. Про це вона заявила у коментарі журналу "Український тиждень". «Справа Тимошенко є абсурдна, й очевидно, що справжньою її метою є не дозволити Тимошенко виступати як лідеру опозиції та балотуватися на наступних виборах», - вважає Северінсен. На її думку, «дуже важко виявляти повагу до суду, де головує недосвідчений суддя і чітко видно, що він залежить від президента й готовий повторювати все за прокурором. Те, як судова система обслуговує державну владу, нагадує радянські дні».
Своє занепокоєння вибірковим правосуддям в Україні висловив і Європейський парламент. Зокрема, у резолюції ЄП про ситуацію в Україні "Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", прийнятої на сесії Європарламенту в Страсбурзі 9 червня, говориться:
«(Європарламент) стурбований зростанням вибіркового переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів, зокрема, у випадках Тимошенко і пана Луценко...
Застерігає від застосування кримінального правосуддя як засобу досягнення політичних цілей...
Наголошує, що поточні розслідування проти провідних політичних лідерів України не повинні заважати їхній активній участі у політичному житті країни, зустрічам із виборцями та поїздкам за кордон...»
Посол Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра назвав умови, в яких судять Тимошенко «нелюдськими». «Я не можу давати політичну оцінку цій справі, але умови, в яких відбувається суд, нелюдські», - сказав він журналістам під час першого засідання у справі Тимошенко у Печерському суді.
Пан Тейшейра, крім того, наголосив, що газові угоди 2009 року, підписані Тимошенко і за які її тепер судять, вирішили перебої з поставками газу в ЄС. «Справи, які зараз розглядаються в суді, стосуються газових угод 2009 року. Хочу сказати, що ці угоди вирішили газову кризу, який став наслідком перебоїв з поставками газу до деяких країн ЄС протягом кількох тижнів у розпал зими», - сказав він. При цьому Тейшейра нагадав про роль Тимошенко у вирішенні цієї кризи, а також нагадав, що в той час Росія поставила умову про те, що газ повинен продаватися за ринковими цінами.
6. Абсурдність висунутих режимом Януковича звинувачень на адресу Тимошенко відзначають і незалежні міжнародні експерти. Зокрема, велика юридична компанія Covington & Burling LLP («Кавінгтон енд Бьорлінг») та одна з найбільших аудиторських компаній світу BDO (Бі Ді Оу), досконально вивчивши матеріали справ про кіотські гроші та медичні автомобілі, констатували відсутність жодних доказів правопорушень або корупції з боку екс-премєра, а самі звинувачення назвали «політично-вмотивованими». Тепер ці дві авторитетних компанії розслідують і так звану газову справу.
7. Спрямувавши весь потенціал репресивної державної машини проти Юлії Тимошенко, режим Януковича, по суті, визнав, що вона, як сильний загальнонаціональний лідер з потужним інтелектом, стратегічним баченням майбутнього України, високим міжнародним авторитетом несе головну загрозу його подальшому безтурботному пануванню.
Янукович разом з олігархами добре розуміють, що з кожним днем все більше і більше українців пов’язують надії на звільнення України від окупаційної кримінальної влади саме із Тимошенко. Саме на неї розраховують наші співвітчизники, які виступають за відновлення соціальної справедливості, за реальну, а не декларативну євроінтеграцію, за справжню незалежність нашої держави, за збереження і зміцнення української національної ідентичності. Тому робиться все, щоб прибрати Тимошенко з політичної сцени.
8. Слід розуміти, що нинішня «справа Тимошенко» стосується не тільки її особисто. Доля дійсно поставила її на вістря спротиву кримінальному режиму Януковича. І якщо сьогодні вони приберуть Тимошенко, то завтра вже ніщо не заважатиме Януковичу&Co встановити в Україні режим повного «беспредєлу». Ув’язнена опозиція – це безконтрольна влада.
Уже зараз видно, як влада намагається залякати, посіяти зневіру та страх серед тих, хто ще не втратив здатність боротися за свої національні, економічні, соціальні та політичні права. Тому розправа над Тимошенко, відкриє шлях до сотень тисяч інших таких розправ. І над політично неугодними режиму, і над пенсіонерами, і над недобитим владою малим бізнесом, і над активною молоддю, над усіма, хто проти сповзання країни до стану феодально-кримінальної олігархії та проти нищення української національної ідентичності.
Згортання демократії, яке відбувається на наших очах, закриє для України шлях до Європи та поверне до тоталітарного минулого. І «справа Тимошенко» у цьому процесі – своєрідний Рубікон. Якщо влада його перейде, то далі зупинити репресивний каток буде неможливо. Українців розчавлять тихо, поодинці і заступитись буде нікому.
Прес-центр партії „ВО „Батьківщина”