Рейтинг Януковича падає, а Тимошенко — росте — соціологічна група «Рейтинг»

За дослідженнями соціологічної групи «Рейтинг», станом на вересень найвищу позицію у президентському рейтингу зберігає В.Янукович. Разом з тим порівнюючи з аналогічним дослідженням, проведеним у червні, його рейтинг (серед усіх опитаних) понизився у 1,5 рази – з 38,2% до 26%. Другу позицію посідає Ю.Тимошенко – з червня її рейтинг виріс на чверть – з 13,2% до  16,8%.

Не можна стверджувати, що чинний Президент почав кардинально втрачати підтримку, наявні тенденції свідчать про закінчення так званого «медового місяця» влади, коли рейтинги формували переважно завищені очікування громадян. Так само не можна стверджувати про кардинальний ріст рейтингів Ю.Тимошенко – відбувається повернення власних же прихильників, які зазнали різкого розчарування у результаті програшу на виборах Президента.

Це демонструє і регіональна специфіка. Тимошенко почала відновлювати власні позиції в базових регіонах: на Заході, Центрі та Півночі, проте покищо не дотягує до рівня І туру виборів Президента.

Саме в цих регіонах почав втрачати В.Янукович, хоча значно більші загрози для нього зосереджені в базових регіонах – Сході, Півдні і Донбасі, де збільшується кількість розчарованих та відбувається певне переорієнтування виборців у бік лівих політиків та політичних сил.

В результаті як В.Янукович, так і Ю.Тимошенко поступово виходять на позиції середини минулого року – розрив на рівні 10%, який був в кінцевому випадку зафіксований результатами І туру виборів Президента. Ситуація повторюється, але з тією різницею, що минулого року третю позицію посідав А.Яценюк (впритул до грудня), а сьогодні С.Тігіпко. 

Рейтинг С.Тігіпка в цілому не зазнає різких коливань і разом з тим демонструє незначну спадну тенденцію  (13,6% - у березні, 13,4% - у квітні , 11,8% - у червні, 11,1% - у вересні).

Далі у рейтингу кандидатів на посаду Президента йдуть А.Яценюк (4,2%), П.Симоненко (3,1%), О.Тягнибок (1,8%), А.Гриценко (1,7%), В.Ющенко (1,5%) та В.Литвин (1,3%).

Іншого кандидата готові підтримати 1,5% опитаних, не підтримують жодного – 10,9%, не визначились з підтримкою – 10,9%, не брали б участі у виборах – 9,3% респондентів

Ситуація на партійному рівні в цілому повторює вищезазначені тенденції.

Так, лідером симпатій залишається Партія регіонів, хоча впродовж останніх кількох місяців її рейтинг (серед усіх опитаних) знизився з 35,2% у червні до 24,4% у вересні. На другому місці партія Батьківщина – з червня рейтинг виріс з 12,4% (замірявся як БЮТ) до 15,5% (замірявся як Батьківщина). На третьому місці Сильна Україна С.Тігіпка, яка повторює плавну спадну тенденцію персональних позицій лідера. ЇЇ рейтинги у березні становили 12,7%, у квітні - 10,7%, у червні  - 9,2%, у вересні - 8,8%.

Дещо законсервувались рейтинги Фронту змін А.Яценюка (3,5%) і виросли порівняно з червнем рейтинги двох радикально протилежних сил:  Комуністичної партії України  – з 2,5% до 3,8% та ВО Свободи – з 1,7 до 3%. Перші намагаються створити альтернативу для розчарованих політикою влади на лівому фланзі (при цьому залишаючись частиною влади), другі – для розчарованих політикою опозиції на правому фланзі. Ріст рейтингів цих політичних сил свідчить про успішність такої формули.    

Саме ці шість політичних сил – Партія регіонів, Батьківщина, Фронт змін, Комуністична партія та ВО Свобода – потрапили  б до парламенту, якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі.

Далі у рейтингу Наша Україна (1,4%), Народна партія В.Литвина (1%), Громадянська позиція А.Гриценка (0,9%), партія УДАР В.Кличка (0,9%), Соціалістична партія (0,5%), Прогресивна соціалістична партія Н.Вітренко (0,4%), За Україну! В.Кириленка (0,4%). Інші партії – 1,1%,  не підтримують жодну – 11,5%, не визначились – 13,3%, не брали б участі у виборах – 9,7% респондентів.

 


Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%

Терміни проведення дослідження: 9 – 16 вересня 2010 р.

 

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

Леся, 20.09.2010 12:55



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини