Калуський льодовий палац щорічно отримуватиме від області 300 тис. грн.

3 липня Калуський льодовий палац відвідав голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Сюди він завітав відразу після засідання колегії ОДА, на якому за участю заступника міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Сергія Глущенка й голови Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергія Бубки було розглянуто питання про розвиток фізичної культури та спорту в Івано-Франківській області, а також ситуацію, що склалася навколо футбольного клубу „Прикарпаття”.

Як і ФК „Прикарпаття”, Калуський льодовий палац потребує сьогодні фінансової підтримки для належного функціонування з метою розвитку в місті й Івано-Франківській області передусім таких зимових олімпійських видів спорту, як хокей і фігурне катання. Ця льодова арена, урочисте відкриття якої відбулося у січні 2009 року, за півтора року, що минули від пам’ятної історичної події в Калуші, неодноразово вимушена була тимчасово припиняти свою роботу через неспроможність самотужки своєчасно погашати заборгованість за спожиту електроенергію. Однак надалі виникнення подібних ситуацій на спортивному об’єкті, збудованому в Калуші в рамках реалізації державної цільової соціальної програми „Хокей України”, повторюватись не повинно. Тим паче, коли Президент України Віктор Янукович офіційно заявив, що Україна подаватиме заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Карпатах. У зв’язку з цим на Івано-Франківщині вже планують створювати спортивні бази та споруди світового рівня.

Зі свого боку Михайло Вишиванюк, який приїжджав до Калуського льодового палацу разом зі своїми заступниками Ігорем Зваричом і Романом Іваницьким та з новообраним головою Івано-Франківського обласного відділення НОК України Мирославом Карабіним, на зустрічі з керівництвом льодової арени пообіцяв надавити фінансову допомогу з обласного бюджету на утримання цієї спортивної споруди. Її загальна сума, за словами заступника директора Калуського льодового палацу Валерія Сушка, становитиме 300 тис. грн. в рік.

„Голова ОДА запевнив,
– констатував Валерій Васильович, – що при перегляді цьогорічного обласного бюджету в ньому буде передбачено виділення в другому півріччі 2010 року на утримання Калуського льодового палацу 150 тис. грн., а з 2011 року льодова арена отримуватиме від області фінансову підтримку в сумі 300 тис. грн. в рік”.

Крім цього, за програмою занять з фізкультури відвідуватимуть протягом навчального року льодовий палац та кататимуться на ковзанах учні окремих класів загальноосвітніх шкіл Калуша. На це з міського бюджету виділятиметься льодовій арені через управління освіти Калуської міськради 15 тис. грн. щомісяця. Решту коштів, що необхідні будуть для проведення своєчасних і повних розрахунків за спожиту електроенергію, надані послуги з водопостачання та водовідведення, а також на виплату зарплати працівникам льодового палацу, оплату роботи тренерів тощо, спортивна споруда повинна заробляти.

За словами В. Сушка, губернатор області також наголосив, що вже врегульовано прецедент з ВАТ „Прикарпаттяобленерго, яке останнього разу було припинило подачу електроенергії до льодового палацу з причини завершення терміну дії договору про електропостачання цієї спортивної споруди як будівельного майданчика. З цією енергокомпанією досягнуто компромісу про продовження терміну дії вищезгаданого дововору до 31 серпня 2010 року. До цього часу адміністрація льодової арени та виконавчий комітет Калуської міськради повинні виробити технічні умови приєднання спортивної споруди до електромережі з передбаченими новими приєднувальними потужностями, зменшеними з 600 кВт до приблизно 250 кВт, та на основі цих вихідних даних розробити відповідний проект про підключення льодового палацу до електромережі як введеного в експлуатацію об’єкта. Власне, над виконанням цього замовлення сьогодні працює Івано-Франківська філія Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст „Діпромісто”.

Василь Ткачук

old_editor, 06.07.2010 13:51



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини