Калуш – зона надзвичайної екологічної ситуації — результати референдуму
Це абсолютною більшістю голосів визнали жителі міста хіміків, які минулої неділі, окрім першого туру президентських виборів, брали участь й у місцевому консультативному референдумі, що проводився відповідно до рішення сесії Калуської міської ради від 17 листопада 2009 року. Голосування відбувалося на 29 виборчих дільницях і двох спеціальних виборчих дільницях (у лікарнях), де незалежно від комісій з виборів Президента України працювали утворені за розпорядженням міського голови Ігоря Насалика виборчі комісії з проведення консультативного референдуму. Тут же були встановлені окремі скриньки для вкидання місцевих бюлетенів.
За даними міської комісії з проведення місцевого консультативного референдуму, із 53 тис. 898 калушан, внесених до списку виборців, у голосуванні взяли участь 31 тис. 289 осіб. На сформульоване у бюлетені запитання «Чи вважаєте Ви, що територія міста Калуша є зоною надзвичайної екологічної ситуації?» дали ствердну відповідь 30 тис. 436 калушан, або 97,27 відсотка виборців, які взяли участь у референдумі. Не погодились з цим і відповідно відповіли «Ні» тільки 748 осіб, а 99 бюлетенів міською комісією з проведення місцевого консультативного референдуму були визнані недійсними.
Позитивно підтримавши на місцевому референдумі рішення про необхідність визнання території міста Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації, калушани сподіваються, що з приводу його результатів ще діючий чи вже новообраний Президент України підпише відповідний указ, а уряд і Верховна Рада розроблять програму щодо вирішення нагальних екологічних проблем міста та передбачуть її належне фінансування з Держбюджету країни.