Розрахункові рахунки у школах повинні створюватися лише за бажанням самих освітніх установ — Зінаїда Болюк
19 серпня 2009 року Кабінет Міністрів видав розпорядження «Про забезпечення цільового використання коштів бюджетними установами (закладами) соціально-культурної сфери», згідно якого кожна школа повинна відкрити реєстраційний рахунок (для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису) та спеціальний реєстраційний рахунок (для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису та зарахування на цей рахунок коштів за надані установою платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків).
Таке розпорядження потягнуло низку проблем та незадоволень з боку освітніх установ.
Як розповідає начальник управління освіти й науки Івано-Франківської ОДА Зінаїда Болюк, для того, щоб скористатися таким рахунком, директору необхідно завірити одноособово відповідну дію печаткою та підписом. Оскільки школи не мають власних печаток, то директору доведеться щоразу їхати до відділу освіти, якому підпорядковується школа.
«З приводу цього розпорядження є багато проблем. У вигідних умовах тут міські школи, у яких є достатня кількість учнів (адже фінансування з бюджету йдуть на одного учня). А от сільські школи, які здебільшого малокомплектні, не зможуть у повній мірі забезпечити себе фінансово завдяки таким рахункам. Коштів на їх рахунках може вистачити хіба що на пів року заробітної плати для вчителів. А ще потрібно враховувати видатки на школу: світло, опалення, ремонт», — каже Зінаїда Болюк.
За словами начальника управління освіти ОДА, дане розпорядження, яке мало вступити в дію з 1 січня 2010 року, було тимчасово призупинене.
Кабінет Міністрів повинен внести зміни, за розпорядженням Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, згідно яких такі розрахункові рахунки відкриватимуться виключно за бажанням кожної окремої навчальної (чи іншої бюджетної) установи.