За словами психолога
Наталі Мухітдінової конкурс краси для дітей-сиріт
«Панночка Прикарпаття» і соціальний статус цих дітей різко дисонують, діти з інтернатів погано їдять, недбало одягаються. Наталя Мухітдінрва каже, що мала таку практику побувати в інтернаті, і враження від побаченого вкрай негативні.
«Там різко виражена ієрархічність і участь дітей у конкурсі ще більше посилить цю ієрархічність», — говорить психолог.
Не все погане в проведення такого конкурсу, зазначає Наталя Мухітдінова, але не чесно робити піар на нещасті дітей.
«Колись в таборі я була вожатою і на зміну разом із звичайними дітьми приїхали діти з інтернату. Це було літо, а вони були одягнені і взуті у хто що мав: гумові чоботи, шльопки, спортивні штани. Видовище було жахливе», — каже Наталя Мухітдінова.
Як дівчинка, яка живе в брудноті, не знає, що таке манікюр, в неї не задоволений первинний рівень потреб може відчувати себе принцесою, запитує психолог. Наталя Мухітдінова наголошує, якщо організатору так хочеться «відчути себе принцесою», то хай купить собі корону і ходить в ній.
Після конкурсу учасниць чекає розпач та відчай, які будуть більшими за задоволення від участі, каже експерт, якщо дійсно робити з дівчат принцес, то краще найняти вчителя і навчати тим базовим навикам принцес — етикету, танців, хороших манер, а ще краще купити для них якісний одяг та взуття, бо вони його дійсно не мають.
Нагадаємо, що на прес-конференції організатор конкурсу директор салону
«Космолюкс» Тетяна Дуда зауважила, що
в дитинстві мріяла стати принцесою, але ця мрія не здійснилася, тому вона зараз дарує її іншим.