Діяльність трьох академічних театрів Прикарпаття нанесла фінансових збитків державі на суму 674 тис. грн.
Найвагоміші порушення, виявлені у театрах, - нецільове використання коштів, незаконні витрати бюджетних коштів й неефективні управлінські дії.
Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка, Академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки та Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І. Озаркевича представили на розгляд працівників КРУ не чергову виставу, а фінансову документацію.
Виявлена сума фінансових порушень, що не призвела до збитків, склала 1 мільйон 294 тисяч грн. Ще 377 тис. грн. бюджет втратив через неефективні управлінські дії керівництва театрів. Фінансові ж збитки, завдані державі театральними закладами, становлять 674 тис грн.
Фінансова підтримка театрів, яка надійшла з обласного бюджету, становить 90-95 відсотків їхніх доходів. За останні два роки Івано-Франківська обласна рада виділила на утримання театрів 16 мільйонів 278 тис гривень, використання яких і перевіряло Контрольне-ревізійне управління в Івано-Франківській області.
Порушення при плануванні доходів і видатків театрів призвело до нецільового використання коштів обласного бюджету на суму 448 тисяч гривень. Тільки Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичним театр ім. Івана Франка не за цільовим призначенням використав 394 тисяч гривень, а Академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки — 53 тис. грн.
Зокрема на оплату комунальних послуг у 2007 році було виділено 564 тис грн. Фактично ж за послуги ЖКГ заплатили 322 тис грн. Залишок в сумі 241 тис грн., який мав би піти на оплату компослуг, витратили на виплату надбавок та премій працівникам театру.
В той же час у 2008 році за рахунок коштів, передбачених на заробітну палату працівникам, були оплачені комунальні послуги на загальну суму 128 тисяч гривень.
Переплатили зарплату
Загальна сума незаконних витрат, які допустило керівництво театрів, становить 205 тисяч гривень.
Більша частина цих коштів – переплата заробітної плати. Зокрема, згідно трудових угод, укладеними з нештатним уповноваженим театральних установ, їхня зарплата має становити до 20% від загальної суми реалізованих квитків. Однак, зарплату їм виплачували з державної казни. Загальна сума зайво використаних коштів обласного бюджету на оплату праці нештатним уповноваженим театральних усанов — 148 тисяч гривень.
А в Івано-Франківському музичному драмтеатрі артистам оркестру до зарплати включали амортизаційні нарахування за використання власних музичних інструментів. Внаслідок цього було нанесено матеріальних збитків державі на суму 13 тисяч гривень.
Гарні вистави коштували державі дорого
Через неефективні управлінській дії керівників театральних установ держава втратила 377 тисяч гривень. Причина - відсутність правових підстав коригування заробітної плати художньо-артистичного персоналу в залежності від завантаженості.
Завантаженість акторів основного складу була мінімальною, проте зарплату їм платили в повному обсязі. Як встановили під час ревізії, деякі артисти взяли участь у менш ніж 10 виставах на рік. Іншими словами, були місяці, коли вони взагалі не виходили на сцену. Та, не зважаючи на це, згаданим штатним акторам було заплачено за ревізійний період 359 тисяч гривень.
В той же час за останні два роки для участі у виставах запросили 77 артистів допоміжного складу. На оплату їхньої праці було витрачено 73 тисячі гривень. До витрат бюджету, яких би можна було уникнути, призвели неефективні управлінські дії.
Загальна ж сума фінансових порушень, що не призвели до втрат, становить 1 мільйон 295 тис грн.
Зокрема Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки по даних бухгалтерського обліку не оприбуткував будівлю театру. Це і призвело до заниження в обліку вартості активів на суму 1млн 209 тис грн. А в Коломийському академічному обласному українському театрі ревізією виявлено лишки матеріальних цінностей на суму 50 тис грн.
Всього за результатами ревізій було усунуто порушень на загальну суму 627 тис грн. Більша частина цих коштів - відшкодовані фінансові порушення.
За результатами ревізій в закладах культури було складно 6 протоколів про адміністративне правопорушення. КРУ в Івано-Франківській області ініціювало перед управлінням культури Івано-Франківської ОДА зменшення бюджетних асигнувань для театрів.
Прес-служба КРУ в Івано-Франківській області
old_editor, 13.10.2009 21:03