Всі підприємці, крім сплати податків, роблять «десять кроків на зустріч міській владі», або Незаконні квартири для міліції

2 вересня 2009 року на прес-конференції мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус повідомив, що апарат міськвиконкому не отримує зарплату. Причиною невиплат зарплат працівникам стало рішення суду про арешт міських рахунків. Винним у такій ситуації, за словами, мера став забудовник, який подав на міську владу до суду.

Як виявилося, тим забудовником є співвласник ТзОВ «Гаразд-Україна» Костянтин Бородайко, пише «Острів».

- Костянтин Павлович відомо, що тією особою котра виграла суд у виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є саме Ви. Роз’ясніть будь-ласка суть справи.

- Передусім зазначу, що даний об’єкт будувала не фірма «Гаразд-Україна» на пряму, а будував приватний підприємець з яким ми тісно співпрацюємо. Що стосується тверджень міського голови, що останній поверх цього будинку нібито був надлишковим і що міськвиконком своїм рішенням нібито присвоїв йому статус незаконного, то в даному випадку мер перевищив свої повноваження. Тому що визнавати щось законним чи незаконним може лише суд. На скільки мені відомо підприємець, який збудував цей будинок сплатив більше 100 тис. грн. у так званий «Фонд соціально-економічного розвитку міста», бо так вимагав Віктор Анушкевичус як мер. У мене є квитанції про сплату цього внеску. Дійсно, тоді між підприємцем і міською владою йшли перемовини, що давати місту, — гроші у «Фонд соціально-економічного розвитку міста» чи квартири. Ми заплати гроші.

Взагалі-то, всі підприємці, які займаються фінансово-господарською діяльністю на теренах міста, крім сплати податків, роблять «десять кроків на зустріч міській владі» і платять їй «данину», інакше це не можна назвати, бо ці платежі у даний вищеназваний фонд не передбачені жодним законом. У 2007 році за адресою Незалежності, 179-б., виконкомом була прийнята в експлуатацію шестиповерхова споруда, житловий будинок. Якщо Віктор Анушкевичус стверджує, що там було щось незаконне, то чому він вводив його в експлуатацію? Як можна незаконне ввести в експлуатацію? На скільки мені відомо, там були всі погодження з відповідними компетентними органами, архітектурою і т.д. і на поверховість будівлі в тому числі. Я вам нагадаю, що донедавна, до підписання акту всіма членами приймальної комісії, міському голові мала бути пред’явлена довідка про сплату відрахувань у «Фонд соціально-економічного розвитку міста». Якщо її не було, то ніхто об’єкт в експлуатацію не приймав. А наш будинок в експлуатацію прийняли.

- А з приводу чого відбувалися суди?

- Віктор Андрюсович публічно декларував турботу про бідних і знедолених, казав, що в нього дуже велика черга чорнобильців, інвалідів і ін. пільговиків, які мають право на отримання безкоштовного житла від міськвиконкому, просив у забудовників, нібито для цієї категорії населення, квартири, а сам фактично робив зовсім інше. Наприклад, у моєму випадку він незаконно набув і передав працівнику МВС, (начальнику міліції міста), заступнику прокурора міста та співробітнику СБУ три квартири без належно оформлених для цього документів. Так дійсно, на початковому етапі з ним були розмови, були переговори про форму оплати, та була врешті-решт здійснена проплата 100 тис. грн. у «Фонд соціально-економічного розвитку міста». Ми з свого боку розрахувалися і питання закрили. Тобто від імені підприємця не було жодного документа, який би свідчив на підставі чого міськвиконкому нібито передаються квартири. Адже на це по закону має бути передусім договір і акт прийому передачі. Тому звідки міський голова взяв, що три квартири в будинку належать міськвиконкому, - це мені не зрозуміло. Тобто, міськвиконком, не маючи цих названих мною документів, по цих квартирах прийняв рішення, незважаючи на те, що по них були попередньо договори з іншими фізичними особами, та де були вже проплачені цими фізособами кошти за вартість цих квартир. З іншого боку ви бачите, що відбулося, Анушкевичус декларував людям одне, тобто що нібито віддає квартири чорнобильцям і інвалідам, а робив інше, поза чергою віддавав квартири «потрібним людям» - правоохоронцям.

Відповідь на питання чому ж мерія, врозріз з рішенням суду і за наявності початкового власника, в терміновому порядку вирішила шукати житло «силовикам» проста. За дивним «збігом обставин» у жовтні того ж 2007 року прес-секретар УБОЗ МВС України Олена Мельник заявила, що проти мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса порушено кримінальну справу (градоначальник підозрювався в земельних махінаціях). Але, хід справі не дали - через два дні після поширення УБОЗ інформації про серйозні підозри до мера, прокурор міста Володимир Янко заявив, що градоначальник чистий і справи на нього ніхто не заводив . Таке стрімкий хід подій породив у місті чимало чуток, люди дивувалися: чому міліція з Києва говорить одне, своя мовчить, а прокурор міста і зовсім спростовує інформацію про кримінальні справи проти мера?

Тепер рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 25.03.2009 року, на користь мене, Бородайка К.П., з міськвиконкому мають стягнути 650 тисяч гривень, плюс виконавчий збір в сумі 65 тис. грн. для покриття витрат пов’язаних з провадженням виконавчих дій. Державна виконавча служба 23 липня 2009 року відкрила виконавче провадження по цій справі. Термін добровільної сплати боргу минув 30 липня 2009 року. По причині несплати боргу рахунки міськвиконкому заарештовані.



old_editor, 07.09.2009 15:34



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини